كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
رساله دین شناخت

رساله دین شناخت

نویسنده: احمد نراقی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

مباحث دین‌پژوهی در جامعه فکری - دینی امروزین ما در چند دهه اخیر تحولات مثبت و ارزنده‌ای یافته است. اما در هنگامه این پژوهش‌های بالنده، دین‌ورزان و دین‌پژوهان کمتر نظریه خود را درباره دین به نحو ایجابی مطرح کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد هم‌اکنون روند مباحث دین‌پژوهی به جایی رسیده باشد که اهل نظر رفته رفته بتوانند نظریه‌ای ایجابی درباره گوهر و ساختار بنیادین دین عرضه کنند.

در «رساله دین شناخت» کوشش شده است تا مدلی از دین عرضه گردد، به این معنا که نظریه‌ای درباره ارکان اصلی و ذاتی دین و نیز نحوه ترتب این ارکان یه دست داده شود. بنابراین، «رساله دین شناخت» طرح یک مدل دین‌شناسانه است. ساختار این مدل متشکل از سه رکن (تجربه دینی، اعتقادات دینی، عمل دینی) است که به نحوی خاص بر یکدیگر مترتبند. از سوی دیگر در این رساله در مورد مضمون هر یک از این ارکان سه‌گانه نیز نظریه‌ای ایجابی پیشنهاد شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رساله دین شناخت

  • ناشر: طرح نو
  • کد کتاب: 73250 - 203/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمد نراقی, جامعه شناسی دین, فلسفه دین, شناخت دین, کتاب رساله دین شناخت