كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
 رسائل ابن عربی

 رسائل ابن عربی

نويسنده: شیخ اکبر محیی الدین (ابن عربی)
مترجم: نجیب مایل هروی
ناشر: مولی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 271
اندازه كتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

ده رساله فارسی شده

کسی که حدود هفتصد سال است که آراء او در میان عارفان و متفکران و محققان جهان اسلامی-اعم از عرب و عم و ترک و هندو- مورد تحقیق و تدقیق است و ما او را با شهرت ابن عربیب می شناسیم شخصیتی بوده است سوخته و کارآزموده و تیزبین که به لحاظ نازک اندیشی هایش، اصحاب و یارانش از او با القابی چون (محیی الدین) (الشیخ الاکبر) و (ابن افلاطون) یاد کرده اند و دشمنان و منکرانش او را با القابی چون (اباحتی) و (الطاغوت الاکبر) نکوهیده اند.

حضرت مولانا محیی الدین ابو عبد الله محمد بن علی طائی حاتمی اندلسی، معروف به«ابن عربی»و «شیخ اکبر»، عارف مشهور و معروف قرن ششم و هفتم هجری قمری در 17 رمضان سال 560 ه ق در «مرسیه»زاده شده و در 28 ربیع الاخر سال 638 ه ق در دمشق فوت نموده، و مزارش در صالحیه دمشق زیارتگه رندان و شوریدگان وادی عشق الهی می‏باشد.
ابن عربی در پس 78 سال از عمر پر برکت و زندگی گرانبها آثار جاودان و مشهور از خود بر جای گذارد.

در بررسی کتابشناسی آثار ابن عربی، مشخص می‏شود که وی آثار فراوانی نگاشته است، از آن میان، دو اثر معروف‏تر و مشهوری دارد به نامهای«فصوص الحکم»در عرفان اسلامی، و نیز«فتوحات المکیه فی معرفة اسرار المالکیة و الملکیة»در تصوف و عرفان. کتاب حاضر بکوشش نجیب مایل هروى به ده رساله فارسی شده ی محی الدین ابن عربی،یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین عرفای اسلام و جهان می پردازد.

فهرست

حلیه الابدال
رسالة الغوثیه
اسرار الخلوة
حقیقة الحقایق
معرفة رجال الغیب
نقوش الفصوص
ابیات دهگانه
رسالة الانوار
معرفت عالم اکبر و عالم اصغر
رسالة الی الامام الرازی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رسائل ابن عربی

  • ناشر: مولی
  • کد کتاب: 114355 - 82/1
  • موجودی: در انبار
  • 600,000ریال

برچسب ها: ابن عربی, شیخ اکبر محیی الدین (ابن عربی), نجیب مایل هروی, فلسفه اسلامی, ابن عربی, عرفان اسلامی, فلسفه عرفانی, کتاب رسائل ابن عربی