كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
رز طلایی

رز طلائی

نویسنده: کنستانتین پائوستوفسکی
مترجم: آلک قازاریان
ناشر: بنگاه نشر پروگرس - گوتنبرگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 310
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1978- دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

... هر دقیقه، هر کلمه با هر نگاه تصادفی، هر فکر بکر یا شوخی آمیز، هر تپش نامحسوس قلب انسان   و نیز هر پرز پران سفیدار با هر پرتو ستاره ای که در تالاب شبانگاه منعکس می شود،همه ی این ها ذرت گرد طلا هستند. ما ادبا و نویسندگان این ذرات، این میلیون ها ذره را طی سال ها برمی گزینیم و بی آن که خود متوجه باشیم، گرد می آوریم و به همبسته ای بدل می کنیم و سپس از آن همبسته « رز طلایی » بصورت داستان، رمان  یا منظومه می آفرینیم.

در این کتاب تصویری آرام از پشت پرده آهنین به جهانیان ارائه می شود.
پرپده آهنین کنایه‌ای است از یک حصار نظامی و امنیتی که اتحاد شوروی و کشورهای کمونیست اروپای شرقی بعد از جنگ جهانی، در دوران «جنگ سرد» به دور خود کشیده بودند و رابطه‌ی کشورهای خود را با جهان غرب به‌طور کلی بریده و جلوی نفوذ اخبار و اطلاعات و رفت‌وآمد ازادانه به آن کشورها را گرفته بودند.این اصطلاح را نخستین بار وینستون چرچیل در 1945 ضمن بحث از مسائل سیاست خارجی در مجلس عوام بکار برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رز طلایی

  • 460,000ریال

برچسب ها: کنستانتین پائوستوفسکی, آلک قازاریان, داستان های روسی, داستان های سیاسی, کتاب رز طلایی