دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

رد ؛ گفت و گزار سپنج

رد ؛ گفت و گزار سپنج
رد ؛ گفت و گزار سپنج
  • موجودی: موجود
  • مدل: 154468 - 84/1
  • وزن: 0.40kg
350,000 ریال

رد ؛ گفت و گزار سپنج

نویسنده: محمود دولت آبادی
ناشر: چشمه - پارسی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 393
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ برخی از سطور تعداد 40 صفحه کتاب علامت گذاری شده است

 

مروری بر کتاب 

باری... این مجموعه در فصول و اجزاء خود، آمیختگی دارد با باورهای نگارنده در مقاطع گوناگون مربوط به هر موضوع و هر مبحث، و آن را به منزله رد خط سیر پر افت و خیز قلمی باید دید که می کوشیده از زمانه خود غافل نماند؛ گر چه بی گمان به توفیق لازم دست نیافته است.

اما این نکته باید به تأکید بیاید که فقط نویسندگانی شایستگی عنوان خود را می یابند که در روند کار و خلاقیت موفق به درک زمانه خویش و باز نمودن خلاقه و نقادانه آن شده باشند.امری که متأسفانه نگارنده بدان توفیق نیافته، اگر چه تلاشی جز همین نداشته و هرگز آسوده از این سئوال نبوده است که: آیا ما از درک زمانه خود عاجز نبوده ایم؟...

کتاب رد مجموعه ای است از مقاله ها، نقدها، گفتگوها و سخنرانی های آقای دولت آبادی در سال های قبل از انقلاب تا اوایل دهه هفتاد که سال چاپ کتاب است.نوشته های قبل از انقلاب و آن هایی که در بهبهه ی انقلاب نوشته شده اند به دلیل موقعیت خاص آن دوران، بسیار پرخاش گرایانه و عصبی هستند و با صدایی بلند باید خواندش اما در این میان مقالاتی و سخنرانی هایی هستند که همچون تکه ای از رمان، خوش خوان و نغز هستند و آن کلمات آهنین و تعبیرات بدیلی را خواهید خواند که نظیرش را در دیگر کارهای استاد به خصوص شاهکار کلیدر میتوان دید.

دولت آبادی همیشه نگاهی نافذ و دقیق به پدیده های اجتماعی و مناسبات میان انسان ها داشته و این نوع واقع بینی پوست کنده را در این کتاب هم می توان دید. در مجموع خواندن آن برای کسانی که تمایل به درک فضای فرهنگی آن برهه از تاریخ را دارند راه گشا خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات