دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

ربع آخر قرن ؛ گالینگور

ربع آخر قرن

نویسنده: آندره فونتن
مترجم: کمال قارصی
ناشر: فاریاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : نو ؛ بر روی جلد اصلی با گالینگور صحافی شده

 

مروری بر کتاب

...یکى دیگر از عوامل بازدارنده سلطه آمریکا بر جهان، شکاف بین کشورهاى توسعه یافته و عقب مانده است. آگاهى ملتها در آینده، مانع جدى در برابر اراده آمریکا خواهد بود. کشورهاى جهان سوم که در نظام دو قطبى به سوى تشکیل «جنبش عدم تعهد» روى آوردند، در نظام تک قطبى با سلطه آمریکا، تمهیدات و شیوه‏هاى دیگر مبارزه را تجربه خواهند کرد.

به طور خلاصه، تمایل هیأت حاکمه آمریکا به ایجاد نظم نوین جهانى، با واقعیات بین‏ المللى همسویى ندارد. بلکه بر عکس، دورنماى آینده، تصویرى مبهم و تیره و تار در قبال حاکمیت جهانى آمریکا را نشان مى‏دهد. سخن «آندره فونتن»، تحلیلگر مسائل بین‏المللى، شاید روشن‏ترین کلام در ترسیم واقعیت مزبور باشد.

آندره فونتن نویسنده توانای فرانسوی که سالها سردبیری روزنامه لوموند را بر عهده داشته است در این کتاب به بررسی تحولات  25 سال آخر قرن بیستم در جهان می پردازد . او در این کتاب بر روی بررسی عملکرد غول های جهانی به تعبیر خودش یعنی آمریکا ، شوروی ، چین و اروپای خسته پرداخته است . او با استفاده از دیدی تیز بین ، نگاهی عمیق ، بایگانی گسترده روزنامه لوموند و ذهنی خلاق و تحلیلی کتاب های خود را می نویسد این کتاب هم یکی دیگر از آثار برجسته او بشمار می رود . 


فهرست

غول ها خسته اند
همه جا بالکان ها
افق آینده

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات