كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
رباعیات حسین قدس نخعی

رباعیات حسین قدس نخعی
نویسنده: حسین قدس نخعی
ناشر: هاگ هلند
زبان کتاب: فارسی - عربی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1956

کمیاب - کیفیت : عالی

مروری بر کتاب

مصور ؛ مینیاتورهای سیاه و سفید

ترجمه عربی ابیات : صالح الجعفری

روز آمده ایم و شب به جا باز رویم

با خصم و رفیق و یار و پرناز رویم

در داخل و روی خیمه چون لعبتکان

هرجا به هوای خیمه شب باز رویم

 

حسین قدس نخعی ؛ متولد 1273 و تحصیل‏کرده‏ى مدارس متوسطه انگلستان است. در 1296 به خدمت وزارت امور خارجه درآمد و در سفارت لندن و واشنگتن مشاغلى را عهده ‏دار شد تا در 1327 رئیس اداره سوم سیاسى گردید و بعدا مدیرکل و در کابینه ‏ى سپهبد رزم‏ آرا در 1329 معاون وزارت امور خارجه شد. پس از معاونت به ترتیب در سمت سفیرکبیرى ایران در عراق و ژاپن و لندن انجام وظیفه نمود.

در شهریور 1339 در کابینه‏ ى شریف امامى، به وزارت امور خارجه برگزیده شد. در کابینه‏ ى دکتر امینى نیز وزیر خارجه بود. مدتى هم سفارت کبراى ایران را در آمریکا عهده‏ دار بود. در 1342 به جاى حسین علاء، وزیر دربار شد و مدت سه سال در این سمت باقى ماند. قدس نخعى مردى نویسنده و مترجم بود.

اشعار خیام را به زبان هاى فرانسه و انگلیسى ترجمه کرده است. وى در جوانى به کار روزنامه‏ نویسى اشتغال داشت و مجله‏ ى ماهانه ‏ى قدس را انتشار مى ‏داد.

او از انگشت‌شمار شاعران معاصر ایرانی است که شعرهایش (رباعی) به زبان عربی ترجمه شده‌اند

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رباعیات حسین قدس نخعی

  • 0ریال

برچسب ها: حسین قدس نخعی, شعر فارسی, شعر عرفانی, رباعی, تاریخ ادبیات ایران