منو
سبد خرید

آداب و معاشرت برای همه

آداب و معاشرت برای همه
آداب و معاشرت برای همه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 82357 - 107/1
  • وزن: 0.23kg
100,000 ریال

آداب و معاشرت برای همه

نویسنده: شهین دخت بهزادی
ناشر: هیرمند
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 142
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383
دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

لازمه ی زندگی شهری و متمدن، و در کنار هم زیستن انسان ها آداب معاشرت است. مهم نیست در کدام مکان عمومی هستید یا بین جمع دوستان یا کاری، اما نوع رفتار شما مهم است و ارتباط شما با دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد. شاید اگر شما در غار تنهایی زندگی می کردید هیچ یک از این ها مهم نبود، اما زندگی در کنار مردم دیگر، اصولی دارد که با رعایت آنها می توانید احترام و ارزش خود را بالاتر ببرید. این آداب از روابط بین دو نفر دوست، همکار یا غیره شروع و در جمع های بزرگتر بسط می یابد، کاغیست بدانید که هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد.

آداب معاشرت فقط مختص رفتار شما سر میز غذا نیست، آداب معاشرت انعکاسی از چشم انداز کلی شما در روابط اجتماعی و زندگی جمعی است. اینکه در اتوبوس شلوغ جایتان را به پیرزنی که ایستاده است ندهید، چیزی در مورد شما به همه آنهایی که بیننده هستند می فهماند –اینکه حاضر نیستید لحظاتی راحتی خود را به خاطر دیگری به خطر بیندازید.

در اکثر موقعیت ها، تصویر و ظاهر شما بخشی از چیزی نیست که توصیف کننده شماست؛ بلکه همه آن چیزی است که شما را توصیف می کند. کسانیکه چیزی در مورد شما نمی دانند با تنها اطلاعاتی که در دست دارند جای خالی ها را پر می کنند، و آن چیزی نیست جز آنچه از رفتار و کردار شما می بینند.
صرفنظر از فکری که شما در مورد خودتان دارید، یک عادت اجتماعی بد می تواند معیار فکر دیگران نسبت به شما شود: هر کسی که ببیند شما غذایتان را با دهان باز می جوید خیلی قبل از اینکه شغل یا تخصص شما را به خاطر بسپارد، آنرا به یاد خواهد آورد .

معرفی نکردن افراد
چه در یک موقعیت شغلی باشید و چه اجتماعی، اگر فراموش کنید که دو نفر را به هم معرفی کنید، بسیار زشت و ناشیانه به نظر خواهد رسید زیرا شما تنها آشنای مشترک آنها هستید . قوانین پذیرفته شده ای برای نحوه معرفی کردن حرفه ای وجود دارد )مثل اول گفتن نام فردی که از نظر حرفه ای مقام بالاتری دارد(، اما هیچکدام از آنها به اندازه اینکه یادتان نرود آنها را به هم معرفی کنید، مهم نیست .

تکان ندادن به خود برای تلفن حرف زدن
تقریباً در همه موقعیت های اجتماعی، آنهایی که در اتاق شما شریک هستند بیشتر از کسی که به شما زنگ یا پیامک می زند، مستحق توجه شماست. این مسئله وقتی سر میز شام یا موقعیت شخصی مشابهی هستید، قابل توجه تر خواهد بود اما برای هر موقعیتی که تنها نباشید صدق می کند . حتی اگر با افرادی کاملاً غریبه در یک صف ایستاده باشید، سعی کنید تا جایی که ممکن است تماس تلفنیتان را برای خودتان نگه دارید.

در ادامه و دانلود این کتاب با موارد بیشتری در خصوص رعایت آداب معاشرت آشنا می شوید . پس دانلود رایگان آن را از دست ندهید .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.