راه و روش استیو جابز

راه و روش استیو جابز

نویسنده: جی الیوت
مترجم: محمد سردارنیا
ناشر: لوح فکر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 320
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 3 

مروری بر کتاب 

علاقه مندان به محصولات الکترونیکی و حوزه فناوری اطلاعات با آوازه استیو جابز مدیر عامل سابق شرکت آشنا هستند. او 13 مهر 1390 پس از سالها دست و پنجه نرم کردن با سرطان لوزالمعده از دنیا رفت. درگذشت او نشان داد رابطه استیو با مشتریان محصولات اپل فراتر از رابطه تولید کننده و مشتری بود. بسیاری از طرفدارانش با مراجعه به فروشگاههای اپل با روشن کردن شمع و نثار گل یاد او را گرامی داشتند.

درباره او و شرکت اپل کتابهای فراوانی در زبان انگلیسی موجود است. اما این کتاب که اسفند 1389 به زبان اصلی منتشر شده روایتی است از روشهای مدیریتی وی از زبان قائم مقام استیو در اپل. او در این کتاب نشان داده استیو با چه رمز و رازی توانست این شرکت که زمانی استیو جابز و دوستش استیو ووزنیاک در گاراژ منزل استیو راه اندازی کردند به رتبه اول سودآوری در فاصله سالهای 2005 تا 2010 برساند.

شیوه های انتخاب همکاران در اپل ، روشهای کار گروهی و شیوه های قدردانی استیو از همکارانش بخشی از موضوعاتی است که دراین کتاب به آنها اشاره شده است.

کتاب فقط به بیان موفقیت های استیو نپرداخته بلکه نویسنده برخی از اشتباهات اساسی او را هم شرح داده است. مواردی مثل ورود به بازار هارد دیسک از اشتباهات استیو بوده است.

تصویری که از استیو در این کتاب ترسیم شده او را مدیری دموکرات نشان نمی دهد اما همین روش غیر دموکراتیک او باعث شده تا امروز گوشی آیفون فقط با یک دکمه کنترل کار کند یا هنگام کارکردن با کامپیوتر های اپل صدای فن به گوشمان نرسد.

روشهایی که شاید در ابتدا همکارانش را آزرده می کرد ولی بعدا متوجه اهمیت آن می شدند و باعث می شد تا کارکنان اپل به او وفادار بمانند و به سایر شرکتها نپیوندند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راه و روش استیو جابز

  • ناشر: لوح فکر
  • کد کتاب: 52218
  • موجودی: در انبار
  • 200,000ریال
  • 180,000ریال

برچسب ها: جی الیوت, محمد سردارنیا, مدیران موفق, استیو جابز, اپل, مدیریت سازمان, کتاب راه و روش استیو جابز