منو
سبد خرید

راه نیرنگ

راه نیرنگ
-11 %
راه نیرنگ
  • موجودی: موجود
  • مدل: 133765 - 3/1
  • وزن: 0.30kg
489,000 ریال
550,000 ریال

راه نیرنگ

نویسنده: ویکتور استروفسکی
مترجم: محسن اشرفی
ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 475
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 12

 

مروری بر کتاب

«راه نیرنگ» شرحی است عریان، پرهیجان، ترس آور و انفجارآمیز از آنچه که ویکتور استروفسکی طی سال های خدمت در موساد تجربه کرده است. او در کتاب خود از دو دهه جنگ اطلاعاتی رژیم صهیونیستی که اغلب به صورت عملیات و فعالیت های مخفی بی رحمانه در اکناف جهان رخ داده پرده بر می دارد و در نفوذ به عمق مسائل اطلاعاتی و تشریح تاکتیک های موساد، دقیق و جسور تا مرزهای ممنوع پیش می رود.

از نظر نوع و ماهیت افشاگری هایی که در این کتاب صورت می گیرد «کلایرهای» نویسنده و روزنامه نگار کانادایی که تنظیم کننده و ویراستار راه نیرنگ است، ادعا می کند از چاپ کتاب «شناسایی و شکار جاسوس» تا این هنگام، تنها کتابی که می تواند مهم و جنجالی به حساب آید، همین کتاب حاضر است.

ویکتور استروفسکی ؛ پس از انجام آزمایش های مقدماتی و روانشناختی ، شغل بالقوه قاتل موساد را رد می کند اما موقعیت کارآموز کاتسا را می پذیرد. وی به طور خاص به بمب گذاری انتحاری در محوطه تفنگداران دریایی ایالات متحده در بیروت که منجر به کشته شدن چند صد تفنگدار آمریکایی در لبنان شد ، می پردازد.

وی می گوید که موساد از طریق شبکه خبرچینان خود از زمان و مکان حمله از قبل مطلع شده است اما فقط اطلاعات عمومی و بدون مشخصات خاص را به ایالات متحده گفته است. وی قاچاق هروئین را منبع جمع آوری کمک مالی برای عملیات خارج از مقررات دولتی می داند. وی موساد را مقصر ترور خدیر ، یک دیپلمات سازمان آزادیبخش فلسطین می داند که توسط عرفات برای آغاز مذاکرات صلح با دولت اسرائیل برای جلوگیری از حمله به لبنان با هدف قرار دادن سازمان آزادیبخش فلسطین فرستاده شد.

بیماری استروسکی افزایش می یابد و اوج آن بازنشستگی پس از کشته شدن به دلیل تلاش ناموفق در دستگیری مقامات عالی سازمان آزادیبخش فلسطین است.نیمه دوم کتاب ادعا می کند که عملیات دیگری بین سالهای 1971 و 1985 انجام شده است ، مانند عملیات ابوالهول ، که در آن دانشمندان هسته ای عراقی هنگام حضور در فرانسه برای جمع آوری اطلاعات در مورد راکتور هسته ای اوسیراق استخدام شدند. اسرائیل سرانجام با حمله هوایی اسرائیل در سال 1981 این کار را پایان می دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات