كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
راه ناهموار تمدن ؛ هفت مقاله درباره تمدن

راه ناهموار تمدن ؛ هفت مقاله درباره تمدن

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: محمد ملاعباسی
ناشر: ترجمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 256
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

تمدن مفهومی است مبهم و پیچیده. به همین علت هر کس خواسته است درباره این مفهوم بحث کند، لاجرم از آن تعریفی به دست داده و این تعاریف نو به نو، به پیچیدگی این مفهوم بیشتر دامن زده است. عمر این کلمه بیش از ۲۵۰ سال نیست. اما در این عمر نه چندان بلند، معناها و دلالت های بسیاری به خود گرفته است؛ علاوه بر این تداعی های اخلاقی رنگارنگی داشته است. تمدن سازی ، یا احیای نظام مند و برنامه ریزی شده تمدن اسلامی، موضوعی پربسامد در گفت و گوهای اندیشمندان مسلمان است.

در کنار بحث رایج امکان و امتناع تمدن سازی، شایسته است بحثی اخلاقی نیز در این زمینه باز شود؛ تلاش برای تمدن سازی چه پیامدهای اخلاقی ای در پی خواهد داشت؟
چه مفهومی از تمدن آرمان ما خواهد بود؟
مرز تمدن سازی با امپریالیسم کجاست؟
این مجموعه مقالات تلاش کرده است تا اشاراتی به این بحث ها داشته باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راه ناهموار تمدن ؛ هفت مقاله درباره تمدن

  • ناشر: ترجمان
  • کد کتاب: 72058 - 66/3
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال
  • 162,000ریال

برچسب ها: محمد ملاعباسی, تاریخ تمدن, فلسفه اخلاق, جامعه شناسی سیاسی, جامعه شناسی فرهنگی, امپریالیسم, فلسفه اجتماعی, تمدن, کتاب راه ناهموار تمدن ؛ هفت مقاله درباره تمدن جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی