كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
راه فرو بسته

راه فرو بسته

نویسنده: هنری استیوارت هیوز
مترجم: عزت الله فولادوند
ناشر: علمی و فرهنگی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 295
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1373 - دوره چاپ: 3


مروری بر کتاب

اندیشه اجتماعی در فرانسه در سال های درماندگی از 1930 تا 1960

هرکس بخواهد به ریشه های فکری و تاریخی تصوراتی برسد که زاویه ی دید بشر را نسبت به جهان تعیین کرده و اندیشه مارا به قالب کنونی ریخته و صلح و جنگمان را موجب شده است، از مطالعه سه بخش این کتاب بی نیاز نخواهد بود.این کتاب دومین مجلد ازکتبی سه گانه است. اکنون کتابی که در دست دارید کتابی مستقل و قائم به خود است و برای فهم آن نیازی به خواندن آگاهی و جامعه نیست. غرض از نگاشتن آن، یکی افزودن به ذخیره ی دانش ما از تاریخ سیر اندیشه های اروپایی در دوره ی معاصر، دیگری مطالعه فرهنگ امروزی فرانسه بوده است.

از جهت اخیر، این کتاب نماینده ی نخصتین کوشش من (نویسنده) برای ورود به بحث درباره موضوعی اختصاصا مربوط به فرانسه است. با اینکه از آشنایی من با فرانسه بیش از چهل سال می گذرد و سالهاست که تاریخ آن کشور را درس می دهم، تا پیش از این کتاب از اینکه اندیشه هایم را به طور مبسوط درباره آن سرزمین روی کاغذ بیاورم خودداری کرده بود.

فصل اول کتاب به صورت سخنرانی در جشن یکصدمین سال تاسیس دانشگاه کورنل در ۱۹۶۵ پرداخته شده است. گزیده هایی از فصل دوم و سوم به صورت سلسله سخنرانیهایی به یادبود استیون الن کپلن در ۱۹۶۶ در دانشگاه پنسیلوانیا. بخشهای ۱تا۴ فصل سوم به صورت مقاله در مجله امریکن اسکالر . بخش ۴ فصل پنجم در مجله ی رمپارتز بوده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راه فرو بسته

  • 180,000ریال
  • 150,000ریال

برچسب ها: هنری استیوارت هیوز, عزت الله فولادوند, جامعه شناسی فلسفی, علوم سیاسی, جامعه شناسی سیاسی, کتاب راه فرو بسته