دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

راه عشق ؛ داستان تحول روحی مهاتما گاندی

راه عشق

نویسنده: اکنات ایسواران
مترجم: شهرام نقش تبریزی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 
دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

مصور

داستان تحول روحی مهاتما گاندی

گاندی در سیزده سالگی، هنگامی که هنوز به دبیرستان می‌رفت، ازدواج کرد. او بعدها نوشت: چنین سنی برای ازدواج «بسیار کم و مضحک» است. ولی کاستوربای –همسرش- دختری جذاب بود و گاندی به سرعت آموخت که نقش شوهری هوسران، حسود و سختگیر را بازی کند. این دو کودک، صاحب خواسته‌ها و خلق‌وخوی خاص خود بودند و ازدواجشان از همان ابتدا جنجال به همراه داشت.

گاندی در همان کودکانه‌ی خود چنین می‌انگاشت که معلم کاستوربای است. ولی سال‌ها بعد دریافت که کاستوربای با شکیبایی خود سرمشقی برای او بوده و تعلیمش می‌داده است. شکیبایی، قدرت و ظرفیت تحمل کاستوربای همراه با توانایی بخششی که داشت، در طول سال‌های آغازین، ریشه‌های عمیق در گاندی پروراند؛ ریشه‌هایی که سال‌ها بعد، وقتی مبارزاتش را در آفریقای جنوبی آغاز کرد، به شکوفه نشست....

داستان تحول روحی مهاتما گاندی در سال 1892 جوانی 23 ساله ، خجول ، کم حرف ، کوچک اندام و کاملا معمولی به نام موهانداس گاندی ، با گذشته ای سرشار از شکست ، از هندوستان رهسپار آفریقای جنوبی شد. ده سال بعد، همه حتی مخالفانش او را قدّیسی می دانستند که رهبری صد هزار نفر را در یکی از تأمل برانگیزترین تجربیات تاریخ به عهده گرفته است : مبارزه «ساتیاگراها»، جنگی بدون خشونت .

وی هنگامی که به هند باز می گشت ، دیگر موهانداس گاندی نبود بلکه «مهاتما» بود، «روح بزرگی » که آزادی کشورش از سلطه بیگانه به دست او، بدون شلیک گلوله ای میسر می شد. ایکنات ایسواران (نویسنده کتاب )، در هند گاندی رشد کرد. در سنین بین بیست تا سی سالگی بود که اولین دیدارش با گاندی انجام گرفت . قصد او از این دیدار، پی بردن به راز دگرگونی او بود نه راز گاندی سیاستمدار، که راز «گاندی ، به مثابه یک انسان .» ایسواران بعدها در گرماگرم کار حرفه ای اش به عنوان نویسنده و استاد، به تمرین مدیتیشن پرداخت تا به مدد آن ، همان دگرگونی روحی را در زندگی خود نیز به وجود آورد.

او اول بار برای بازدید از موسسه فول برایت به آمریکا آمد و در سال 1960، مرکز مدیتیشن کوه آبی را در شهر برکلی در ایالت کالیفرنیا بنیان نهاد. ایسواران در حال حاضر مرتبا سخنرانی هایی در باره گاندی ، مدیتیشن و شیوه سیر و سلوک روحی در مذاهب بزرگ جهان ایراد می کند. کتاب حاضر با بخش جدیدی به قلم تیموتی فلیندرز به نام «ساتیاگراها در عمل » و مقدمه ای به قلم میشل ان . ناگلر از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات