منو
سبد خرید

راه شش سیگما

راه شش سیگما
-33 %
راه شش سیگما
215,000 ریال
320,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 75771 - 73/4
  • وزن: 0.50kg

راه شش سیگما

نویسنده: پیتر پند - روبرت نیومن - رولند کاوانا
مترجم: امیر توفیقی
ناشر: کتاب مهربان نشر - رادان تحریر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 440
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

چگونه جی ایُ موتورولا و سایر کمپانی های طراز اول عملکرد خود را به اوج رساندند.

کتاب راه شش سیگما از راز و رمزهای شش سیگما پرده برمی دارد و راهنمایی های مفیدی را در مورد نحوه اجرای آن ارائه می دهد .
مطالعه این کتاب بهترین سرمایه گذاری برای کمپانی ها و کسب و کارهایی است که قصد دارند به اجرای شش سیگما روی آورند .
جان بیدری ، مدیر کیفیت کمپانی سیرزهوم

این کتاب قصد دارد به رهبران کسب و کاری ـ اعم از مدیران عامل و ناظران ـ کمک کند تا بتوانند از قدرت جنبش شش سیگما که توانسته است اکثر کمپانی‌های قدرتمند و موفق جهان را دگرگون نماید بهره ببرند. این کتاب بر اساس دستیابی به بیشترین میزان رضایت مشتری‌ها نگاشته شده است. امیدواریم با مطالعة این کتاب یک تصویر کامل از چیزهایی که در پس جنبش شش سیگما وجود دارند، نتایج و دستاوردهای آن و نحوة اجرای این سیستم به طوری که به بهترین شکل با شرایط و موقعیت کمپانیتان هماهنگی داشته باشد به دست آورید. هدفمان این است که یک منبع و مرجع انعطاف پذیر ایجاد کنیم که هم در صورتی که چندین سال درگیر اقدامات شش سیگمایی بوده باشید و هم در صورتی که تازه به آموختن و به کارگیری آن روی آورده باشید برایتان بسیار مفید باشد. در ادامه مشخصه‌هایی را ذکر می‌کنیم که به شما کمک می‌کنند تا بهترین بهره را از این کتاب ببرید:

۱. یک راهنما برای دریافتن این مطلب که به چه چیزهایی نیاز دارید. پس از این پیش گفتار یک مرور کلی بر روی تمام فصل‌ها و بخش‌های کتاب صورت گرفته است و با توجه به اهداف و شرایطی که در آن قرار دارید توصیه‌هایی ارائه شده است که کدام بخش‌ها را مطالعه کنید و از کدام بخش‌ها صرفنظر نمایید.

۲. دستورالعمل‌های اجرایی عملی و تجربی. چه قصد داشته باشید یک مشکل فرآیندی را حل و فصل کنید و چه قصد داشته باشید در سطح کمپانی به اجرای شش سیگما بپردازید، اطلاعات مهمی‌را در اختیارتان خواهیم گذاشت تا به شما کمک کنیم که کارتان را آغاز کرده و آن را پیگیری نمایید.

۳. بینش‌ها، اظهار نظرها و مثال‌هایی از افراد واقعی ـ رهبران کسب و کاری، متخصصان و مدیرانی ـ که در سازمانشان از شش سیگما استفاده می‌کنند نیز در این کتاب ارائه شده است. این نظرات و مثال‌ها در تکوین و تقویت ایده‌هایمان بسیار مؤثر بودند و اطمینان داریم شما از هم از آنها چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت.

۴. چک لیست‌هایی برای برخی از گام‌های ضروری شش سیگما ارائه شده‌اند. امیدواریم بتوانیم این آمادگی را در شما به وجود آوردیم که بتوانید از شش سیگما استفاده کنید. بنابراین برخی گام‌های کلیدی را مشخص کرده ایم تا در انتخاب گزینه‌های صحیح کمکی کرده باشیم.

۵. مقدمه ای برای تکنیک‌های پیشرفته ارائه شده است. این کتاب یک راهنمای فنی کامل نیست. کتاب‌های بسیار زیادی وجود دارند که در مورد فرآیندهای آماری و طراحی‌های تجربی پیشرفته مطالب بسیار خوبی دارند. اما در این کتاب سعی کرده ایم فقط این ابزاهای پیچیده و پیشرفته را معرفی کنیم و دلایل و چگونگی استفاده از آنها و زمان به کارگیری آنها را تشریح نماییم.

۶. دیدگاه‌ها و توصیه‌های خودمان نیز در این کتاب گنجانده شده‌اند. برای ارائه یک راهنمای خوب در جهت به کارگیری شش سیگما دیدگاه‌های مختلف خودمان را تجزیه و تحلیل نمودیم و تجربیات و آموخته‌هایمان مبنی بر این که چه چیزی، در چه زمانی و چگونه می‌تواند بهترین اثر را داشته باشد را نیز به آنها افزودیم. بعضی از عقایدمان با دیدگاه‌های « متخصصین » شش سیگما تفاوت دارند که در این موارد شواهدی را درمورد دیدگاه خودمان ارائه نموده‌ایم.

از آنجا که با بسیاری از کمپانی‌های بزرگ شش سیگمایی کار کرده ایم و این مفاهیم را در کسب و کارهای گوناگون و متفاوتی به کار گرفته ایم، به دیدگاه‌های خودمان اعتقاد داریم و فکر می‌کنیم از این طریق شش سیگما حتی می‌تواند قدرتمندتر نیز ظاهر شده و کارآیی بهتری داشته باشد

فهرست

بخش اول - مروری اجرایی بر شش سیگما
بخش دوم - آماده سازی و تطبیق شش سیگما یا سازمان
بخش سوم - اجرای شش سیگما : نقشه راه و ابزارها

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب