كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
راه بهامیدا

راه بهامیدا

نویسنده: شین پرتو
ناشر: کتاب گلگشت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 116
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت :  درحد نو


مروری بر کتاب 

به فرزانگان جهان درود می فرستیم.
ای صاحب نظران و زبر مردان برگزیده و گماشته سراسر گیتی ، آگاه شوید که «بهامیدا» در نوسده آریا میترا ، از وادی سایه ها گذشت و به اینجا آمد تا خود را در شما بگستراند و آنان را که تشنه عشق و شناخت اند رهنمون شود. لیکن او به شهادت رسید و از تابوت برخاسته زندگی بازیافت ، و اینک هدیه ای بی نظیر برای شما آورده است.

چیستا سپیده دم زندگی است و بر زبر سینه من نشسته است و من آنرا از بهامیدا آموخته ام و بسیاری از اوشوندان برادران طریقت ما ، و ما ، او را دیده ایم و شما هم می توانید نشان قدم او را در اورشین ببینید....

علی شیرازپور پرتو با نام نویسندگی شین پرتو  (زاده ۲ دی ۱۲۸۶ کنگاور - درگذشته ۱۳۷۶) شاعر، نویسنده و زبان شناس معاصر ایرانی است که در آثار خود به رد بدی‌ها و پلیدی‌ها می‌پردازد و زندگی را می‌ستاید. در ۱۳۰۹ مجلهٔ «آرمان» را منتشر می‌کند که نشریهٔ قابل تأملی در آن زمان بوده. ادیبان نامی و شهیری در این مجله با وی همکاری داشته اند که از جمله آنان می‌توان از عباس اقبال آشتیانی، بدیع الزمان فروزانفر، ملک الشعرای بهار و تعدادی دیگر از شاعران و نویسندگان بنام ادبیات ایران نام برد. پرتو از همان زمان عضو فعال انجمن شاعران و ادیبان ایران می‌گردد و با آنها که در تهران یا نزدیک به تهران سکونت داشتند معاشر نزدیک، و با آنان که در شهرهای دیگر بودند بطور پیگیر و مستمر از طریق مکاتبه در ارتباط میماند. از جمله کسانی که به مدت طولانی با شین پرتو مکاتبه داشته می‌توان از نیما یوشیج نام برد.

شین پرتو بعضی داستان‌های تاریخی را به نثری شاعرانه نوشته. کارهای او را آن زمان، نوعی غزل منثور می‌دانستند. صادق هدایت دوست نزدیک وی بوده و حتی به دعوت دکتر پرتو است که به هندوستان می‌رود و در آنجا مدت مدیدی میهمان خانواده وی میماند. صادق هدایت انیران را با همکاری علوی و شین پرتو نوشته است. در طی همین اقامت است که چند اثر هدایت، از جمله بوف کور نوشته می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راه بهامیدا

  • ناشر: گلگشت
  • کد کتاب: 105864- 53/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: شین پرتو, علی شیرازپور پرتو, تاریخ ادیان ایران, ادیان ایرانی, عرفان شرق, مهرپرستی, میترائیسم, بهامیدا, زرتشت, کتاب راه بهامیدا