كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
راهنما

راهنما

نویسنده: راسیپورام کریشنا سوامی (نارایان)
مترجم: مهدی غبرایی
ناشر: تندر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 329
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب 


تمام کمدی‌های نارایان رنگی از اندوه دارند. طنز لطیف و فقدان اعتراض در این آثار به یاد ما می‌آورد که در غرب کنونی آفرینش کمدی تا چه حد دشوار است- نوشتن لوده‌بازی یا قطعات بی بند و بار و جنجالی و هجو‌آمیز سهل است- اما کمدی به چارچوب قرارداد اجتماعی نیرومندی نیاز دارد که نویسنده از طریق آن در عین همدردی با قهرمانانش، خود را درگیر حوادث نمی‌کند.

 گراهام گرین: به نظرم نارایان واقعا اهمیت زیادی دارد. تاثیر او را نباید دست کم گرفت. آدم‌های زیادی را می‌شناسم که تحت تاثیر چیزی کوچک، اما پر اهمیت از داستان‌های او قرار گرفته‌اند و آرزو دارند مثل او بنویسند..... از استادی و از کمدی نارایان با خبریم، اینها خصوصیاتی در خور تحسینند. باید از او با احترام یاد کرد...

ر. ک. نارایان ؛ رمان نویس، داستان کوتاه پرداز، ناشر و مقاله‌نویس هندی بود. او که به زلال‌نویسی با آمیزهٔ کنایه، تغزل، خردنمایی و طنزی دلربا شهیر است، برجسته‌ترین نویسندهٔ هندی‌تبار نسل خود بود که بارها تا یک قدمی تصاحب جایزهٔ نوبل پیش رفت. کتاب‌هایش در باب زندگی شخصیت‌هایی است غالباً سست‌ نهاد و پست فطرت در شهر کوچک و نیم‌افسانه‌ای مالگودی، با شاخصه‌های شهرهای میسور و بنگلور که سادگی‌های سنتی زندگی روستایی هند در آنها تحت‌الشعاع عادات مدرن غربی قرار گرفته‌است. نارایان خود به مثابه میانجی‌ای روشنفکر بین شرق و غرب قلمداد می‌شود. او حامل تفکرات باریک و روانشناسانه‌است که ریشه در مکتب وایسناویت هندی دارد. به روایت او، دیوسانی، در غایت پلیدی، خود می‌تواند منشأ ثباتی نو باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راهنما

  • ناشر: تندر
  • کد کتاب: 73510 - 62/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: راسیپورام کریشنا سوامی (نارایان), مهدی غبرایی, داستان های هندی, داستان های طنز, داستان های انگلیسی, کتاب راهنما