دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

راهنمای فوریتها و موارد اضطراری ؛ گالینگور ، گلاسه

راهنمای فوریت ها و موارد اضطراری

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: گروه مترجمین
ناشر: کتاب برای همه ( لاروس)
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 300
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1979 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

مصور - گلاسه

پیشگیری و مقابله با موارد اضطراری و مدیریت بحران 

خفگی ها ، شوک ، خونریزی ها ، توفق یا وقفه قلب ، تشنج ، مسمومیت ها ، غرق شدگی ، سوختگی ، گرما زدگی ، سرما زدگی و...

یک مورد اضطراری پزشکی چیست؟

موردهای زیر موارد اضطراری تهدید کننده زندگی هستند:
– از دست دادن هوشیاری
– حمله های ناگهانی که متوقف نمی شوند
– درد شدید و مداوم قفسه سینه
– دشواری تنفس
– خونریزی شدید که متوقف نمی شود
– واکنش شدید آلرژیک
– سوختگی های شدید

اگر خودتان می توانید به سرعت به بیمارستان بروید، مطمئن شوید که به یک بیمارستان که دارای بخش اورژانس است بروید. هنگامی که شما به بیمارستان می روید، باید به قسمت پذیرش اورژانس مراجعه کنید و درخواست پذیرش بدهید. در هنگام پذیرش آنها از نام، آدرس و علت مراجعه شما به  آنجا می پرسند. بعضی از بیمارستان ها دارای بخش ویژه اورژانس کودکان هستندکه کارکنان آن  آموزش ویژه رفتاربا کودکان را دیده اند. اگر شما کودکی را به اورژانس برده اید و بیمارستان دارای بخش اورژانس اطفال می باشد، مستقیما به این بخش بروید و درخواست پذیرش بدهید.

تماس با آمبولانس

اگر یک مورد اورژانس تهدیدکننده زندگی روی داد، به بخش حوادث و اورژانس (A&E) نزدیکترین بیمارستان بروید. توجه داشته باشید که تمام بیمارستان ها چنین بخشی ندارنداگر شما دسترسی به بخش اورژانس بیمارستان نداشته یا نمی خواهید فرد مجروح یا بیمار را جابجا کنید، می توانید شماره تلفن 999 را شماره گیری کنید.اگر فردی دچار حمله قلبی یا سکته مغزی شد یا اگر فکر می کنید کسی آسیب جدی دیده است برای ارسال آمبولانس تماس بگیرید. آسیب جدی می تواند ناشی از یک تصادف جاده ای ، چاقوکشی، تیراندازی، سقوط از ارتفاع یا آسیب جدی وارده به سر باشد. اگر آمبولانس برای شما ارسال شد ، از محل خود حرکت نکنید و همراه فردی که نیاز به آمبولانس دارد بمانید تا آمبولانس برسد. اگر وضعیت شخص تغییر کرد یا اگر شما مجبور به تغییرمکان شدید، باید دوباره تماس بگیرید و موقعیت جدید خود را گزارش کنید.

شما باید به فردی که تلفن را جواب می دهد بگویید که آمبولانس نیاز دارید. پس از آن شما باید به سوالاتی در مورد اینکه چرا آمبولانس مورد نیاز است و در کجا قرار دارید پاسخ دهید.محل دقیق خود را شامل نام جاده یا خیابان، کد پستی و منطقه ای که در آن قرار دارید را در صورت امکان بدهید. شما باید شماره تلفن خود را که از آن تماس می گیرید بدهید و دقیقا همان چیزی را که اتفاق افتاده توضیح دهید و بگویید به چه دلیل به آمبولانس نیاز دارید. آنها ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد فرد بیمار یا مجروح و شرایط او بدانند. دانستن این اطلاعات به آنها کمک می کند تا به شما کمک  و راهنمایی صحیح بدهند.

تا موقعی که مطمئن شوید همه اطلاعات موردنیاز را از شما دریافت کرده اند ، مکالمه خود را ادامه دهید. اگر آنها فکر کنند فرستادن آمبولانس لازم نیست، به شما اطلاع خواهند داد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات