منو
سبد خرید

راهنمای سرمایه مارکس ؛ دو جلدی

راهنمای سرمایه مارکس ؛ دو جلدی
راهنمای سرمایه مارکس ؛ دو جلدی
-20 %
راهنمای سرمایه مارکس ؛ دو جلدی
راهنمای سرمایه مارکس ؛ دو جلدی
راهنمای سرمایه مارکس ؛ دو جلدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 149214 - 89/4
  • وزن: 1.00kg
1,750,000 ریال
2,200,000 ریال

راهنمای سرمایه مارکس

نویسنده: دیوید هاروی
مترجم: عارف اقوامی مقدم
ناشر: آشیان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 976
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 2 - ویرایش : 2

 

مروری بر کتاب

بزرگترین بحران مالی پس از رکود بزرگ دهه 1920 به دلمشغولی شدید در بازخوانی مارکس به مفهوم فهم خواستگاه های تنگناهای جاری سرمایه داری دامن زده است. دیوید هاروی از برجسته ترین مارکس پژوهان است و نزدیک به چهار دهه سرمایه را تدریس کرده است. راهنمای سرمایه مارکس بر اساس پسین ترین سخنرانی های او برای ارایه فهمی عمیق از سرمایه تدوین شده است. این کتاب، تفسیرهایی تازه، اصیل و برخی مواقع انتقادی از اثری است که جریان تاریخ را تغییر داد.

هدف من بازخوانی جلد اول سرمایه مارکس به زبان خود اوست. بزرگترین بحران مالی پس از رکود بزرگ دهه ی 1920 به دل مشغولی شدید در بازخوانی مارکس به منظور فهم خاستگاه تنگناهای جاری سرمایه داری دامن زده است دیوید هاروی از برجسته ترین مارکس پژوهان است و نزدیک به چهار دهه سرمایه را تدریس کرده است.

راهنمای سرمایه مارکس بر اساس پسین ترین سخنرانی های او برای ارایه ی فهمی عمیق از سرمایه تدوین شده است این کتاب تفسیرهایی تازه اصیل و برخی مواقع انتقادی از اثری است که جریان تاریخ را تغییر داد هاروی استاد دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه سیتی نیویورک است او نویسنده چندین کتاب از جمله عدالت اجتماعی و شهر وضعیت پسامدرنیته محدودیت های سرمایه تاریخ مختصر نئولیبرالیسم نو و فضاهای سرمایه داری جهانی است. 

بزرگترین بحران مالی پس از رکورد بزرگ دهه ی1920 به دل مشغولی شدید در باز خوانی مارکس به منظور فهم خواستگاه های تنگنا های جاری سرمایه داری دامن زده است. دیوید هاروی از برجسته ترین مارکس پژوهان است و نزدیک به چهار دهه سرمایه را تدریس کرده است. راهنمای سرمایه مارکس بر اساس پسین ترین سخنرانی های او برای ارایه فهمی عمیق از سرمایه تدوین شده است.این کتاب، تفسیرهایی تازه، اصیل و برخی مواقع انتقادی از اثری است که جریان تاریخ را تغییر داد. هاروی استاد دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه سیتی نیویورک است.

کارل هاینریش مارکس؛ زاده ۵ مه ۱۸۱۸ در تریر، پروس - درگذشته ۱۴ مارس ۱۸۸۳ در لندن، انگلستان، متفکر انقلابی، فیلسوف، جامعه‌شناس، تاریخ‌دان، اقتصاددان آلمانی و از تاثیرگذارترین اندیشمندان تمام اعصار است. او به همراه فردریش انگلس، مانیفست کمونیست(۱۸۴۸) که مشهورترین رساله تاریخ جنبش سوسیالیستی می‌باشد را منتشر کرد.

مارکس همچنین مولف «سرمایه» مهم‌ترین کتاب این جنبش است. این آثار به همراه سایر تالیفات او و انگلس، بنیان و جوهره اصلی تفکر مارکسیسم را تشکیل می‌دهد. «تاریخ همهٔ جوامع تا کنون، تاریخ مبارزه طبقاتی بوده است.» از جمله مشهورترین جملات مارکس درباره تاریخ است که در خط اول مانیفست کمونیست خلاصه شده‌است‌.

سرمایه; نقادی اقتصاد سیاسی، نام اثری‌ست از کارل مارکس، فیلسوف قرن نوزدهم که جلد نخست آن در سال ۱۸۶۷ منتشر شد. این کتاب به تحلیل قواعد اقتصادی تولید نظام سرمایه داری می‌پردازد.
دربارهٔ این که مضمون کتاب، اقتصاد سیاسی است یا نه، جای بحث است. به عنوان مثال در نخستین ترجمهٔ این اثر به فارسی، عنوان فرعی کتاب، یعنی «نقادی اقتصاد سیاسی» در جلد درج نشده بود، ولی برخی بر آنند که کتاب بیش‌تر نقادی ایده‌ئولوژی است.

گروهی دیگر معتقدند این کتاب در زمینه کندوکاو انتقادی نظام سرمایه‌داری، پیامدهای اقتصادی آن و نظریات اقتصاددانان دربارهٔ سرمایه‌داری است. مارکس نتوانست قبل از مرگ جلد دوم و سوم سرمایه را کامل کند اما فردریش انگلس دوست و همکارش پس از مرگ او جلد دوم و سوم را بر اساس دستنوشته‌های مارکس به ترتیب در سال‌های ۱۸۸۵ و ۱۸۹۴ منتشر کرد.

بقول فردریک انگلس، همرزم کارل مارکس، «از زمان پیدایش کارگران و سرمایه داران برروی زمین کتابی که به اندازه کتاب حاضر برای کارگران مهم باشد پیدا نشده است». خود مارکس این کتاب را نقدی بر اقتصاد بورژوائی از دیدگاه منافع طبقه کارگر میداند «که امر تاریخی‌اش سرنگونی شیوه تولید کاپیتالیستی و از میان برداشتن قطعی و نهائی همه طبقات است».

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات