منو
سبد خرید

راهنمای زندگی

راهنمای زندگی
راهنمای زندگی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 95193 - 64/2
  • وزن: 0.30kg
125,000 ریال

راهنمای زندگی

نویسنده: سیداسماعیل مرتضوی
ناشر: شرق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 333
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

زندگی شما می تواند به زیبایی رویاهایتان باشد . فقط باید باور داشته باشید که می توانید کارهای ساده ای انجام دهید . در زیر لیستی از کارهایی که می توانید برای داشتن زندگی شادتر انجام دهید ، آورده شده است . هر روز آنها را به کار بگیرید و از زندگی خود در این سال لذت ببرید .

خداوند یکتا،برای هدایت بندگانش راه های زیادی گشوده و مسیرهای هموار متعددی قرار داده است،تا بندگانش با تأمل در نشانه ها و ایات خداوندی که در همه آفریده هایش مانند نقطه ای نورانی می درخشد، راه راست و مستقیم را برگزیده و به سعادت دنیا و آخرت ره یابند.

خداوند انعکاس عظمت خود را در جهان طبیعت، به تصویر کشیده، تا انسان با تفکر در دل ایات مشهود خداوندی، نشانه حق و حقیقت را دریابند.با تأمل او در قرآن، مثال هایی از حشرات و حیوانات آورده است،که انسان دانا حق را می یابد،ولی انسان نادان ظاهر مثال را دیده و از یافتن عظمت در این نشانه ها، ناتوان می باشد.

در کتاب خدا،سوره هایی با نامهای حیوانات وجود دارد که در این سوره ها،به شکلی،به زندگی این حیوانات برای رهنمود انسان ها، اشاره شده است.به عنوان مثال،در ایه 41سوره عنکبوت خداوند به حشره کوچکی اشاره می فرماید که از طریق ماده ای که در معده اش وجود دارد،با زحمت فراوان، برای بنیان خانه اش تارهایی را بر روی شاخه و یا برگ های درختان و یا در و دیوار می تند.

این تارها به اندازه ای نازک است که حتی با وزش نسیمی از بین می رود.خداوند سستی و ناپایداری این خانه همچون ناپایداری روزگار افرادی می داند که پرستش خداوند را کنار گذاشته و به اطاعت غیر خدا روی آورده اند؛آنانی که عظمت و بی همتایی خداوند را نادیده گرفته و به پرستش و عبادت چیزی می پردازند که از ناپایداری و بی ریشه گی آن باخبرند.

فهرست

خداشناسی
ایمان بخدا
عظمت قرآن
دین اسلام
نماز
روزه و فوائد آن
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات