كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
راهنمای درمان نگهدارنده با متادون

راهنمای درمان نگهدارنده با متادون

نویسنده: راحله رفائی
ناشر: اندیشه آور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 272
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

منطبق با آخرین پروتکل درمان وابستگی به مواد افیونی با متادون ؛ وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی

این کتاب به عنوان یک منبع علمی معتبر و بروز در طب اعتیاد می تواند در ارتقای درمان اعتیاد به پزشکان درمانگر مراکز درمان سوء مصرف مواد کمک نماید.

در کتاب نحوه تقسیم دوز در مراحل القاء ، پایدارسازی و نگهدارنده و نحوه مدیریت دوزهای فراموش شده ، دوز منزل و ملاحظات درمان در حین بارداری مطالبی کامل و با جداول شرح داده شده است.

در خصوص فعالیت در مراکز درمان اعتیاد در مراکز خصوصی ، دولتی ، بیمارستان ها و زندان ها در فصل های جداگانه دستورالعمل ارائه نموده است.

فصل آخر تحت عنوان جنبه های اجرایی و مدیریتی در MMT شامل استانداردهای و دستورالعمل های وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در درمان نگهدارنده با متادون و آیین نامه راه اندازی مرکز ، فرم های لازم جهت تشکیل پرونده بیماران است.

در ویرایش جدید نکاتی در خصوص افزایش امنیت مرکز درمان سوء مصرف مواد و ایرادهای شایع این مراکز که نگارنده در زمان کار به عنوان ناظر مخدر دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تجربه نموده افزوده گردیده است.

مطالعه این کتاب برای پزشکان درمانگر اعتیاد چه در ابتدای این راه باشند و چه تجاربی در این خصوص داشته باشند جهت ارتقاء کیفیت درمان اعتیاد و اداره مناسب مرکز درمان سوء مصرف بسیار مفید خواهد بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راهنمای درمان نگهدارنده با متادون

  • 200,000ریال

برچسب ها: راحله رفائی, اعتیاد, روانشناسی اعتیاد, سوء مصرف دارو, دارو, مواد مخدر, متادون, هرویین, ترک اعتیاد, کتاب راهنمای درمان نگهدارنده با متادون