منو
سبد خرید

راهنمای ایجاد تغییر با استفاده از خلسه

راهنمای ایجاد تغییر با استفاده از خلسه
-13 %
راهنمای ایجاد تغییر با استفاده از خلسه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 7761
  • وزن: 0.40kg
  • SKU: 33460
260,000 ریال
299,000 ریال

راهنمای ایجاد تغییر با استفاده از خلسه

نویسنده: ریچارد بندلر
مترجم: کیوان سپانلو - پیام ادیب
ناشر: نسل نواندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

به زندگی خود عظمت ببخشید

خلسه حالت خاصی از آگاهی که بدن در این حالت در خواب عمیق (ریلکسیشن) بوده ولی ذهن کاملاً آگاه و بیدار باشد.
این حالت توام با آرامش خاصی است با فعال شدن اعصاب پاراسمپاتیک با نرمال کردن کنش‌های بیولوژیکی که دارای یک آستانه است و با تمرکز و تلقین ناخودآگاه هم می تواند همراه باشد. خلسه در حالت‌های هیپنوتیزمی و مدیتیشن و ورزش‌هایی با تمرکز ذهن و تجارب روحی متعالی عرفانی همراه هست. حالت ترانس (خلسه منفی) می‌باشد که با تحریک شدید اعصاب سمپاتیک و با تحریک اعصاب و انقباض عضلانی و اظطراب همراه هست.

مواردی چون حالت‌های افیونی و رقص‌های تند دراویش و دانس‌های مدرن ترانس وجود دارد. در هر دو حالت خلسه فاصله از -آگاهی- وجود دارد. در خلسه فراهوشیاری و در ترانس اختلال در خودآگاهی است.

«خلسه» حالت خاصی است که انسان در آن می تواند با ابعاد ماورائی و الهی ِوجود خود ارتباط برقرار کند. در این حالت، توجه انسان از امور عادی و معمولی جدا شده، حرکات ارادی بدن متوقف می گردد، حواس فیزیکی پنج گانه غیرفعال می شود و جسم فیزیکی فراموش می گردد.

بعضی خلسه را حالتی بین خواب و بیداری می دانند، حالتی شبیه به چرت زدن، حالتی مانند گیجی، ماتی، منگی و کرخی؛ عده ای نیز معتقدند که خلسه حالتی است که مدیوم ها در آن قرار گرفته، در این حالت تحت تأثیر نیروهای دیگر می توانند با ابعاد ماورایی ارتباط برقرار کنند.

اختلال یا تغییرات موقت در سیستم عصبی، پریشانی وسیع روحی و اختلال در آگاهی نیز تعبیر عده ای دیگر از حالت خلسه می باشد. گروهی نیز خلسه را نوع خاصی از آگاهی به نام آگاهی برتر یا اَبَر آگاهی می دانند.

قابل ذکر است که علاوه بر حالت خلسه، در هنگام شوک های جسمی، روانی و روحی نیز تلقین پذیری افراد افزایش می یابد. برای مثال در شکست ها، موفقیت ها، غم ها، شادی ها، بیماری ها، مرگ عزیزان و در این حالت ها شخص به راحتی تحت تأثیر حرف و عمل دیگران قرار می گیرد، لذا تن به انجام اَعمالی می دهد که در حالت عادی تن دادن به آن غیرممکن است....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.