كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
رامسس فرزند خورشید

رامسس فرزند خورشید

نویسنده: کریستیان ژاک
مترجم: شهین نوروزی باستانی
ناشر: جویا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1140
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

در این داستان تاریخی, توصیفی از حوادث دوران "رامسس" (متولد 1290 قبل از میلاد, یازدهمین فرعون از سلسله نوزدهم فراعنه) فراهم می‌آید. هنگامی که "رامسس" به سلطنت می‌رسد مصر از جانب دشمنان خارجی و داخلی تهدید می‌شده است .او بعد از جنگ‌های متعدد و خونین, معاهده صلح پایداری با هیتی‌ها منعقد می‌کند و در پی آن, پنجاه سال با اقتدار تمام بر مصر حکم می‌راند. در دوران سلطنت او مصر به اوج قدرت اقتصادی و فرهنگی می‌رسد .نویسنده در این داستان, با بهره‌گیری از وقایع تاریخی دوران رامسس, حوادثی تخیلی در لابه‌لای وقایع می‌گنجانده و در کنار آن به خلق داستان‌های فرعی دست می‌زند.

رمان پرماجرای رامسس یکی از موفقترین داستانهایی است که در سالهای اخیر نوشته شده و به اکثر زبانهای زنده جهان ترجمه و با فروش وسیعی در اروپا و امریکا روبرو بوده است .داستان چند سالی بعد از مرگ فرعون اخناتون اتفاق می افتد و بعضی از شخصیتهای رمان معروف سینوحه نیز در آن حضور دارند .در حقیقت می توان گفت این رمان به نوعی دنباله داستان پرکشش سینوحه محسوب می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

رامسس فرزند خورشید

  • ناشر: جویا
  • کد کتاب: 114001 - 42/4
  • موجودی: در انبار
  • 1,200,000ریال
  • 980,000ریال

برچسب ها: کریستیان ژاک, شهین نوروزی باستانی, مصر باستان, داستان های فرانسوی, داستان های تاریخی, داستان های مصری, سینوهه, فرعون, تاریخ مصر باستان, رامسس, کتاب رامسس فرزند خورشید