كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
راز کرشمه ها

راز کرشمه ها

نویسنده: ناصرالدین صاحب الزمانی
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 400
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1341 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : عالی ~ درحد نو
 

مروری بر کتاب 

شامل سی و پنج گفتار رادیوئی و یک مقاله درباره مسائل روانشناسی و بهداشت روانی با نظر به ادبیات فارسی و زندگی اجتماعی

در راز کرشمه ها ؛ نویسنده رفتار سالم یا ناسالم بشری را از دیدگاه فلسفی ارزیابی کرده با بهره گیری از نظریات و تحقیقات روان شناسان سعی دارد پرده از راز پنهان و چهره اسرارامیز علل رفتار انسانی بگشاید.

"نارسیس" افسانه ی "خودشیفتگان" است، و "نارسیسم" بیماری آنان. نارسیس داستان اندوهبار آفرینش نرگس وحشی در ادبیات رومی است... بنابر گفته "اوید" در "چکامه ی نرگس وحشی"، "نارسیس" نوجوانی آنچنان زیبا بوده است که هر کس وی را، تنها یکبار می دیده است، برای همیشه مهرش را بجان میخریده. و در آتش عشق سوزانش، می گداخته. لیکن نارسیس را، به هیچ یک از دلباختگان بی قرار خویش، روی اعتنائی نبوده است.

لعبتان خوشخرام، هر یک به هزاران کرشمه و افسون و ناز، می کوشیده اند، تا مگر "نارسیس" این خداوند حسن و ناز گوشه ی چشمی بجانب ایشان بیفکند. ولی افسوس که تیر عشق آنان هیچگاه در قلب روئین وی، کمترین اثری از خود برجای نمی نهاده است.

فهرست 

از ادیان عبرت بگیریم
این رویاهای ساختگی
حکومت بر دل ها
روحی که بیمار است
تربیت جامع
ناهماهنگی در تربیت نابسامانی در روح
بلوغ اجتماعی
شیوه های نو در خودشناسی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راز کرشمه ها

  • ناشر: عطائی
  • کد کتاب: 106622 - 112/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ناصرالدین صاحب الزمانی, روانکاوی, روانشناسی شخصیت, خودشناسی, روانشناسی تحلیلی, روانشناسی اجتماعی, اساطیر, اسطوره ها, مقالات اجتماعی, کتاب راز کرشمه ها