كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
راز فال ورق

راز فال ورق

نویسنده: یوستین گوردر
مترجم: عباس مخبر
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 388
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1378- دوره چاپ: 5

 

مروری بر کتاب 

انسانها در معرض« تاراج زمان» قرار می گیرند و پیر می شوند اما رویاهای بشر همیشه جوان می ماند. راستی شنل قرمزی چند ساله است؟

و این کتاب داستان رویاهای انسان است ، یوستین گوردر نویسنده توانای نروژی که با کتاب دنیای سوفی آوازه ای جهانی یافت در این اثر، با شگردی خلاقانه ماجرایی دویست ساله را در سفری دو هفته ای فشرده و در قالب رمانی پر فراز و فرود خیال انگیز و دلنشین تصویر کرده است .دغدغه های فکری نویسنده که مسائل اساسی هستی چون زندگی، عشق و مرگ است محور اصلی داستان را تشکیل می دهد.جوانی بیست ساله ، داستان را آنگونه که از دوازده سالگی خود به یاد دارد روایت می کند بنمایه های حیرت انگیز تفکر خیامی، کتاب گوردر را برای خواننده ی ایرانی بسیار دلپذیر می کند....

...مادرِ “هانس توماس” سالها قبل همسر و فرزندش را ترک کرده است. با منتشر شدن عکس مادر هانس در مجله مانکن ها، آنها متوجه می‌شوند که او در یونان زندگی می‌کند، پدر خانواده تصمیم می‌گیرد به جست‌وجوی همسرش برود. به‌طور تصادفی برنده بلیط بخت‌آزمایی می‌شوند و پول لازم را برای سفر به دست می‌آورند. در طول سفر هانس توماس با ماجراهای عجیبی رو به رو می‌شود و پی به رازهای عمیقی می‌برد که نه تنها به وی بلکه به سرنوشت همه انسانها مربوط می‌شود.

ابتدا مردی ریز جثه و بسیار عجیب به او یک عینک ذره‌بینی می‌دهد و می‌گوید که به آن نیاز خواهد داشت. سپس در یک مهمان‌خانه در روستایی در کوه‌پایه‌های آلپ، پیرمردی نانوا به او کلوچه‌ای می‌دهد که در آن کتابی بسیار کوچک وجود دارد و کتاب یک داستان موازی دیگر در داستان اصلی ایجاد می‌کند.

کتاب دوم که کتاب نان شیرمالی نام دارد خاطراتِ شخصی است که کشتی‌اش در دریا شکسته و بعد به ساحل یک جزیره بسیار عجیب با موجوداتی به شکل کارتهای ورق بازی و یک نفر انسان به نام فرود می‌رسد. هانس توماس اندک اندک متوجه می‌شود، در این دنیا چیزهایی شگفت وجود دارد و برایش سوال‌هایی فلسفی دربارهٔ ماهیتِ وجودیِ انسان، هدفِ ما روی این کرهٔ خاک و «از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود» مطرح می‌شود. او سعی می‌کند با ذهنِ کودکانهٔ خود پاسخ این معماها را پیدا کند …

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راز فال ورق

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 110635- 103/4
  • موجودی: در انبار
  • 458,000ریال
  • 400,000ریال

برچسب ها: یوستین گوردر, عباس مخبر, داستان های نروژی, داستان های کلاسیک, داستان های فلسفی, کتاب راز فال ورق