منو
سبد خرید

راز شادابی و تندرستی

راز شادابی و تندرستی
درحال حاضر موجود نمی باشد
راز شادابی و تندرستی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91581
  • وزن: 0.60kg
0 ریال

راز شادابی و تندرستی

نویسنده: آدل دیویس
مترجم: سیاوش آگاه
ناشر: سعدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 490
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

چگونه می توان سالم و با نشاط بود

تندرستی عبارت است از تامین رفا کامل جسمی و روانی و اجتماعی انسان ، بنا بر تعریف سازمان بهداشت جهانی، تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بلکه «تندرستی نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فردجامعه است.
 سلامتی جسمی شامل همه قابلیت‌های جسمی بدن است.

به فرد یا پدیده‌ای که دارای تندرستی باشد، تندرست یا سالِم گفته می‌شود. حس تندرستی در افراد تفاوت دارد و دو فرد در شرایط جسمانی یک‌سان ممکن است  قضائت متفاوتی در مورد تندرستی خود یا دیگران بکنند. برای نمونه یک فرد معلول می‌تواند خود را کاملاً تندرست حس کند در حالی که اطرافیانش او را ناتندرست بدانند. البته افرادی که بیماری‌های شدید دارند معمولاً همیشه از سوی خود و دیگران تندرست به‌شمار نمی‌آیند.

مولفه های جسمانی موثر در سلامت: ژنتیک، تغذیه سالم، محیط زیست سالم، محیط امن برای تن، خواب کافی، ارضای کافی جن سی، داشتن ارتباط خوب با اطرافیان، شرایط سالم کاری  مولفه های روحی و روانی موثر در سلامت: عشق، دوست داشتن شریک زندگی و اعضای خانواده، اعتماد به نفس، امنیت، آزادی، وابستگی.

در این کتاب، نخست به بیماری‌هایی اشاره می‌شود که انسان در سنین مختلف بدان مبتلا می‌گردد، سپس مولف در قالب یک برنامه هشت هفته‌ای، با استفاده از برنامه‌ها و دستورهای غذایی، تمرین‌های جسمی و ذهنی، رهنمودهایی برای مقابله با آن فراهم می‌آورد .کتاب با شرح خواص برخی گیاهان و خوراکی‌های مختلف به پایان می‌رسد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات