منو
سبد خرید

راز داوینچی

راز داوینچی
-34 %
راز داوینچی
450,000 ریال
680,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 113022 - 209/6
  • وزن: 0.50kg

راز داوینچی

نویسنده: دن براون
مترجم: حسین شهرابی
ناشر: زهره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 488
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1385 - دوره چاپ: 6

کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

موزه ی لوور، پاریس ، 10:46 بعدازظهر رییس پرآوازه ی لوور، ژاک سونیر افتان و خیزان در راهروهای طاقدار موزه می دوید .به سوی نزدیک ترین نقاشی در دیدرسش - یکی از آثارکاراواجو - دست دراز کرد و به قاب مذهب نقاشی چنگ انداخت .پیرمرد هفتاد و شش ساله شاهکار هنری را به سمت خود کشید و به زحمت آن را از دیوار کند .نتوانست تعادلش را حفظ کند و از پشت روی زمین افتاد و پارچه ی بوم روی او را پوشاند ...

ماجرای داستان حول یک تئوری خاص در مورد تاریخ مسیحیت می‌گردد که پیش از این کتاب نیز در موردش صحبت شده است و تاریخ‌دانانی با آن موافقند. کتاب «خون مقدس، جام مقدس» منبع اصلی براون برای این تئوری‌ها بوده است. طبق این تئوری عیسی مسیح با مریم مجدلیه ازدواج کرده است و صاحب فرزند شده است و کلیسای کاتولیک و واتیکان با اطلاع از این قضایا قصد در پنهان کردن آن‌ها داشته‌اند.

در ضمن «جام مقدس» نه یک شیئی بلکه خود مریم مجدلیه است.تئوری‌های مختلف دیگری نیز در این کتاب وجود دارند؛ مثلاً این که لئوناردو داوینچی همجنسگرا بوده است و نقاشی معروف «مونالیزا» در واقع پرتره داوینچی از خودش به شکل یک زن است.

این رمان در سال ۲۰۰۳ بازار را تسخیر کرد و فروشش حتی از مجموعه هری پاتر نیز پیشی گرفت. تا می ۲۰۰۶ بیش از ۶۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده است و به ۴۴ زبان (از جمله فارسی) ترجمه شده است. محبوبیت و شهرت این کتاب به جایی رسید که شرکت‌های مسافرتی در سرتاسر دنیا، تورهایی ایجاد کرده‌اند که حول وقایع این کتاب می‌گردد و شرکتهایی مثل شرکت «راوینچیز» مسابقاتی با استفاده از مفاهیم کتاب ایجاد کرده‌اند. در ضمن یک فیلم سینمایی و یک بازی ویدئوئی نیز بر اساس آن ساخته شده‌اند.

هم زمان، بخصوص بخاطر موضوع جنجالی کتاب، مخالفت‌های بسیار متنوع و مختلفی نیز با آن صورت گرفت. این کتاب شدیداً علیه کلیسای کاتولیک، واتیکان، پاپ و گروه مذهبی اپوس دئی است و از همین رو گروه‌های مختلف مسیحی و اسلامی علیه آن واکنش نشان داده‌اند...

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب