كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
راز دانش

راز دانش

نویسنده: محمد دانش بزرگ نیا
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 212
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1344 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

محمد دانش بزرگ نیا متولد بسال ۱۲۸۱ و متوفی بسال ۱۳۴۷ می باشد. پس از تحصیل مقدمات به فراگیری علوم ادبی نزد استادانی چون ادیب نیشابوری و شیخ محمد حسن شیرازی در مشهد پرداخت.پیشه اصلی دانش ، تجارت بود و در دوره چهارم مجلس شورای ملی از طرف مردم خراسان به سمت نمایندگی انتخاب گردید. بزرگ نیا شاعری توانا و دارای لطف کلام و ذوق سرشار بود و در سرودن قصیده به سبک استادان کهن مهارت داشت.وی مدتی نایب رئیس انجمن ادبی فرهنگستان بوده است.

بزرگ نیا در اول دی 1298 شمسی مجله ای را با نام خودش با عنوان«مجله دانش» منتشر کرد که مجله ادبی برای ترویج ادبیات و آثار بزرگان بوده اما عمر انتشار آن به بیشتر از یک شماره نرسیده و برای همیشه تعطیل شده است. وی پدر رزا بزرگ نیا میباشد . احمدرضا پهلوی برادر ناتنی محمدرضا شاه پهلوی آخرین پادشاه ایران و فرزند رضاخان از ملكه عصمت دولتشاهیدر سال 1337 با رزا بزرگ‌نیا دختر محمد بزرگ‌نیا معروف به دانش بزرگ‌نیا ازدواج كرد . و از او صاحب سه فرزند به نامهای "شاهین" ، "شهرناز" و "پری‌ناز" پهلوی شد .

بهار باز در و دشت ارغوانی کرد
شکوفه بر سر اصحاب گل فشانی کرد

بیا که خامه اردیبهشت بر در و دشت
هزار نقش نکوتر ز نقش مانی کرد

به بزم ما ز نشاط بهار ، پیر مغان
به رقص آمد و پیرانه سر جوانی کرد

هوا لطیف و دلارام خوب و بستان سبز
بدون باده نشاید که زندگانی کرد

فغان که گردش گیتی بعادت دیرین
مرا به ناوک دلدوز غم نشانی کرد

دو چشم مست تو با روزگار کج رفتار
برای ریختن خون من تبانی کرد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

راز دانش

  • 550,000ریال
  • 480,000ریال

برچسب ها: محمد دانش بزرگ نیا, شعر فارسی, تاریخ ادبیات ایران, کتاب راز دانش