دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

رازها و رمزهای کیهان

رازها و رمزهای کیهان

نویسنده: محسن فرشاد
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 360
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

انسان هنگامی که به در شب به آسمان پرستاره می‌نگرد، به ویژه زمانی که آسمان صاف و شهر از هر دودی و غباری رها و آزاد است، شکوه بی‌مانند کیهان را در می‌یابد، و در پشت تلسکوپ‌های بزرگ منظره آسمان، منظومه شمسی و کهکشان‌ها نفس در سینه انسان را به بند می‌کشد.

آنگاه به معنی واقعی تفکر و تعمق پرداخته و درهای اندیشه را در ذهن خود گشوده و بر توسن خیال نشسته، تا دورترین نقاط کیهان پرواز کرده و از خود می‌پرسد: من کیستم، از کجا آمده‌ام و به کجا خواهم رفت؟ یک چنین کیهان بی‌انتهایی چگونه پدید آمده است؟ و سرانجام چه خواهد شد؟

کیهان به عنوان یک نظام یگانه هم‌آهنگ، قانونمند، متوازن، متقارن، و متعادل، دارای نسبت‌های زیبایی است که دانایان حکمت باستانی، هندسه آن را مقدس می‌دانستند. دانش کیهان‌شناسی محدود امروز شامل شناخت علمی کیهان و شناخت متافیزیکی آن از سوی دیگر است.

کیهان‌شناسی علمی شامل کیهان‌شناسی کلاسیک، نسبیتی و کوانتومی و کیهان‌شناسی متافیزیکی شامل اختربینی، هندسۀ مقدس، شناخت‌شناسی عرفانی کیهان، خرد هستی و راز و رمزهای نهانی قوانین کیهانی و سرنوشت نهایی آن است.

نویسنده در کتاب حاضر، نخست کلیاتی را در خصوص کیهان‌شناسی فیزیکی (پدیداری) بیان و سپس شناخت‌شناسی انرژی و مادۀ تاریک را بررسی کرده است. در ادامه نیز مباحثی چون کیهان‌شناسی نسبیتی، کیهان‌شناسی کوانتومی، کیهان‌شناسی رازآمیز، کیهان‌شناسی در فلسفه و عرفان شرقی، و هندسۀ مقدس و رازهای نهانی طبیعت را مطرح کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات