منو
سبد خرید

رازهای سرزمین من ؛ دو جلدی

رازهای سرزمین من ؛ دو جلدی
درحال حاضر موجود نمی باشد
رازهای سرزمین من ؛ دو جلدی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 54655 - 205/2
  • وزن: 1.40kg
  • UPC: 35
0 ریال

رازهای سرزمین من ؛ دو جلدی

نویسنده: رضا براهنی
ناشر: مغان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1277
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1367 - دوره چاپ: 2 

 

دست دوم - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

دشت وسیع سراسر از برفی یکدست پوشیده بود. هر دو مرد احساس کردند که باید شب را در جاده بمانند. هوا صاف بود، غروب نزدیک و دست چپ قله درخشان سبلان کتیبه ای بود و برفی که بر پیشانی آسمان نقش بسته بود.

رازهای سرزمین من نام رمانی است از رضا براهنی که در باره فضای ایران قبل از انقلاب اسلامی نوشته شده است. این رمان تا کنون به زبان‌های مختلف ترجمه شده است.

رازهای سرزمین من‌ یکی از بهترین رمان‌های نوشته شده درباره‌ی دورانی از تاریخ معاصر ایران است که از دهه‌ی سی تا انقلاب پنجاه‌و‌هفت را در بر‌می‌گیرد و این دوران تاریخی در این رمان‌، به سطح محتوا محدود نمانده و فرم رمان را نیز به‌شدت تحت‌تاثیر خود قرار داده است.

در این رمان، تاریخ نه به‌صورت تقویمی که به‌صورت یک ساخت برسازنده‌ی شکل رمان، حضور دارد. سرنوشت فردی شخصیت‌های این رمان، در لحظه‌ی انقلاب با هم گره می‌خورد، و می‌توان گفت در ‌رازهای سرزمین من‌، خود انقلاب یکی از اصلی‌ترین عوامل برسازنده‌ی طرح و توطئه‌ی رمان است.

رمان با قتل یک نظامی آمریکایی به‌دست گرگ اجنبی‌کش آغاز می‌شود. شاهد این حادثه، همان کسی‌ست که صداهای پراکنده‌ی رمان را از عرصه‌ی گفتار به عرصه‌ی نگارش احضار می‌کند. رمان، نه فقط شکل گرفته از تک‌گفتارهای درونی، که متشکل از انواع شیوه‌های روایی است و تک‌گفتار درونی تنها یکی از این شیوه‌ها‌ست و گاه پشت یک قول، می‌توان قول دیگری را هم به‌صورت غیر‌‌مستقیم خواند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات