منو
سبد خرید

رازدانی و روشنفکری و دینداری

رازدانی و روشنفکری و دینداری
-10 %
رازدانی و روشنفکری و دینداری
  • موجودی: موجود
  • مدل: 151227 - 81/3
  • وزن: 0.30kg
270,000 ریال
300,000 ریال

رازدانی و روشنفکری و دینداری

نویسنده: عبدالکریم سروش
ناشر: صراط
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 166
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1371 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو ؛ جلد کتاب سائیدگی مختصری دارد

 

مروری بر کتاب

روشنفکر دینی، به هیچوجه یک اصطلاح تناقص امیز و به معنای دیندار بی دین نیست.روشنفکر دینی، یعنی با خبر از دنیای غیردینی، یعنی دیندار عصر، یعنی آشنا با انواع روشنفکری های غیردینی و عالم به دین خود و عازم بر بازسازی معرفت دینی و فهم آن در جغرافیای معرفتی نوشونده بشر و همت گمارنده بر ابداع هدایت و روشنفکری و مبارزه فرهنگی و فکری، و دارنده اعتقاد تفضیلی به کارسازی دین در عصر حاضر و صاحب دغدغه جمع خلوص و توانایی و تعبد و تعقل وزمین و آسمان.روشنفکر دینی به هیچ وجه یک اصطلاح تناقض آمیز و به معنای دیندار بی دین نیست.

روشنفکر دینی یعنی با خبر از دنیای غیردینی یعنی دین دار عصر یعنی آشنا با انواع روشنفکرهای غیردینی و عالم به دین خود و عازم بر بازسازی معرفت دینی و فهم آن در جغرافیای معرفتی نو شونده بشر و همت گمارنده بر ابداع  و روشنگری و مبارزه فرهنگی و فکری و معتقد به کارسازی دین در عصر حاضر.

روشنفکر دینی مهاجر محقق و دردمند و دلیری است که به آفات و بیماری های جامعه دینی از آن نظر که دینی است حساس است و در پی بیان و علاج دلیرانه و طبیبانه آنهاست.روشنفکر دینی علی الاصول یک احیاگر است که هم به جوانب مغفول می پردازد و آن ها را از فراموش شدگی بیرون می آورد و هم به نو فهمی همت می گمارد و هم به دفع آفات علمی و شبهات فکری می پردازد.

فهرست

روشنفکران قدرتمندان بی مسند
قرائت فاشیستی از دین
مبانی تئوریک لیبرالیسم
سه فرهنگ
رازدانی و روشنفکری
روشنفکری و دینداری

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات