منو
سبد خرید

رادوبیس دلداده فرعون

رادوبیس دلداده فرعون
درحال حاضر موجود نمی باشد
رادوبیس دلداده فرعون
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 118249 - 45/6
  • وزن: 0.40kg
  • UPC: 37 = 42
0 ریال

رادوبیس دلداده فرعون

نویسنده: نجیب محفوظ
مترجم: عنایت الله فاتحی نژاد
ناشر: ماهی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 231
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

کتاب ، داستانی که در زمان های بسیار دور مصر اتفاق می افتد فرعون جدید مصر جوانی است که در پی تغییراتی در سازمان کشور دستور به باز پس گیری املاکی که در اختیار کاهنان مصری ومعابد است مینماید این امر خشم کاهنان را بر می انگیزد و وزیر اعظم فرعون که خود از کاهنان است با روش های مختلف سعی در جلب رضایت فرعون برای جلوگیری از این اقدام است.

تسلط کاهنان بر افکار مردم سبب برخی نارضایتی ها در میان مردم از این فرمان فرعون میگردد.در این بین آوازه زنی زیبا به نام رادوبیس افکار فرعون را بر هم میریزد و برای دیدن این زن به قصر رادوبیس وارد میگردد و ...
 رادوبیس که یکی از رمان‌های تاریخی‌-‌رمانتیک اوست برنده‌ی جایزه‌ی قُوت القُلوب مصر شده است.

«نجیب محفوظ» داستان‌نویس معاصر مصر در سال 1911 به دنیا آمد. نخستین مجموعه داستان كوتاه خود را در 1938 منتشر ساخت. با تألیف رمان‌های بسیاری از جمله أولادحارتنا، بین‌القصرین و السكریه به اوج شهرت خود رسید و به دریافت جوایز بسیاری نائل آمد.

در سال 1957 جایزه ادبی دولت مصر را دریافت كرد و در 1988 مفتخر به دریافت جایزه ادبی نوبل شد. رادوبیس كه یكی از رمان‌های تاریخی- رمانتیك اوست، برنده جایزه ”قوت‌القلوب“ مصر شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات