منو
سبد خرید

رابینسون کروزوئه

رابینسون کروزوئه
درحال حاضر موجود نمی باشد
رابینسون کروزوئه
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 124751 - 108/5
  • وزن: 0.60kg
  • UPC: 60
0 ریال

رابینسون کروزوئه

نویسنده: دانیل دفو
مترجم: محمود مصاحب
ناشر: گلشایی
زبان کتاب: فارسی 
تعداد صفحه: 404
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو _ نو

 

مروری بر کتاب

کتاب رابینسون کروزو داستان یک جوان انگلیسی است که زندگی اشرافی خود را رها می‌کند و به دنبال رویای سفر و کشف مکان‌های جدید با یک کشتی‌ به سفر می‌رود. کشتی آن‌ها در دریا غرق می‌شود و رابینسون خودش را به یک جزیره‌ی دورافتاده می‌رساند. او به دنبال آرزوی خود، که کشف ناشناخته‌ها بود، در این جزیره به زندگی‌اش ادامه می‌دهد.

رابینسون در حدود سه دهه در این جزیره‌ زندگی می‌کند. او در این سال‌ها برای خود سرپناهی می‌سازد، به زندگی در حیات‌وحش عادت می‌کند و وسایل مورد نیازش را با چوب و سنگ و گیاهان درست می‌کند. پس از سال‌ها زندگی انفرادی، رابینسون در جزیره ردپای یک نفر را می‌بیند. این فرد از بومیان منطقه است و رابینسون به او لقب فرایدی (جمعه) می‌‎‌دهد. رابینسون به همراه فرایدی به بریتانیا بازمی‌گردد و زندگی اجتماعی ازدست‌رفته‌اش را از نو می‌سازد.

رابینسون کروزو نام اثری نام‌‌آشنا است که اگر کتاب آن را نخوانده باشیم، حتما یکی از اقتباس‌های سینمایی‌اش را دیده‌ایم. این اثر شهرت جاودانه‌ای برای دانیل دفو رقم زد و امروزه، بعد از چند قرن اثری مورد توجه است که در سراسر دنیا ترجمه و تجدید چاپ می‌شود. دانیل دفو اثر رابینسون کروزو را به تاثیر از زندگی «الکساندر سلکرک» نوشته است.

«سلکرک» دریانوردی اسکاتلندی بوده است که در یکی از سفرهایش به علت نداشتن مهارت در دریانوردی در یک جزیره رها می‌شود. «الکساندر سلکرک» موفق می‌شود تنها در جزیره زندگی کند؛ او پس از چند سال به شهر خودش بازمی‌گردد و تعجب همگان را برمی‌انگیزد که چطور توانسته زنده بماند.

رابینسون کروزو روایت یک انسان و نیازهای اجتماعی‌اش است. رابینسون در جزیره چاره‌ای جز تلاش برای بقا ندارد و مجبور است به‌تنهایی از پس مشکلاتش بربیاید. گروهی معتقدند این اثر روایتی از تاریخ زندگی بشر است. زمانی‌که انسان روی کره‌ی خاکی قرار می‌گیرد برای رفع نیازهایش به دنبال کشف حقایق می‌رود.

کتاب پس از دوره‌ی رنسانس نوشته شده است. دورانی که بسیاری از افراد مورد آزار و اذیت کلیسا قرار می‌گرفتند. افکار معنوی رابینسون در طول داستان به‌تاثیر از این فضا توصیف شده است. گروهی از منتقدان بر این باورند که کتاب رابینسون کروزو شروع کننده‌ی نگارش «رمان نو» است و تاثیر زیادی در نوشتن آثار بعد از دانیل دفو داشته است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات