منو
سبد خرید

ذهن و عکاسی

ذهن و عکاسی
-11 %
ذهن و عکاسی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 42532
  • وزن: 0.20kg
  • SKU: 55700
285,000 ریال
320,000 ریال

ذهن و عکاسی

نویسنده: پل مارتین لستر
مترجم: 
زانیار بلوری
ناشر: حرفه نویسنده
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 6

 

مروری بر کتاب

پل مارتین لستر استاد ارتباطات دانشگاه ایالتی فولرتن کالیفورنیا است. بعد از اخذ مدرک لیسانس روزنامه نگاری از دانشگاه تگزاس آستن و استخدام به عنوان عکاس خبری برای Times-Picayunne در نیواورلئان، لستر درجه‌ی استادی خود را از دانشگاه مینه سوتا دریافت کرد و در رشته‌ی ارتباطات جمعی از دانشگاه ایندیانا دکترا گرفت. انو نویسنده و ویراستار چندین عنوان کتاب است.

کتاب که شامل صد گزین گویه در توصیف ارتباط میان عکاسی، تفکر، سکوت و تأمل است؛ با ۵۵ عکس شاخص از عکاسان مشهور دنیا همراه شده (که افزوده‌ی نشر فارسی کتاب است)، تا از این طریق خواننده به تجسم ملموس تری از نوشته‌ها دست یابد. فصل پایانی کتاب، به بحث و گفتگوی میان پل مارتین لس‌تر (نویسنده‌ی کتاب) و دانشجویانش می‌پردازد و آراء متقابل آنان را در خصوص مبحث ذن و عکاسی منعکس می‌سازد..

با تلفیق مطالعات عکاسی و فلسفه ذن، شخص می‌آموزد از دوربین به عنوان راه ارتباطی عمیقی با جهان استفاده کند. بنابراین دوربین به عنوان مانعی بین آن‌چه مشاهده می‌شود و آن‌چه تجربه می‌شود تلقی نمی‌گردد بلکه وسیله‌ای است در راستای یکی کردن عکاس با هر آن‌چه در فرایند عکاسی تجربه خواهد کرد. این کتاب می‌آموزد که عکاسی فراتر از اعداد دیافراگم، سرعت شاتر، انتخاب فیلم و یا خرید دوربین است.

اگر عکاسی صرفا عملی تکنیکی بود پس ربات‌ها می‌توانستند عکس‌هایی فوق‌العاده بگیرند. یادگیری مستلزم آمادگی است. شما شخصی با قدرت تعقل و احساس هستید، می‌خواهید خلاق باشید و عکس‌های خود را به سطحی برسانید که از مشاهده‌ی لحظه‌ها بیاموزید و به دیگران بیاموزانید از این لحظه‌ها متاثر شوند. این کتاب در اختیار شماست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.