كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دیکتاتوری و توسعه سرمایه داری در ایران

دیکتاتوری و توسعه سرمایه داری در ایران

نويسنده: فرد هالیدی
مترجم: فضل الله نیک آیین
ناشر: امیر کبیر
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 356
اندازه كتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

«نخستین دولت مستقل ایرانی بعد از ورود اعراب به ایران دولت طاهریان بود که به دست امیری ایرانی با نام «طاهر ذوالیمینین» تاسیس شد. پس از طاهریان، صفاریان نیز در سال ۲۵۹ هـ . ق دست به تشکیل حکومت مستقلی زدند. این دولت به دست یعقوب لیث صفاری، از عیاران و جوانمردان سیستان، تشکیل شد. تشکیل دولت‌های مستقل در قرن چهارم و نیمه‌ی اول قرن پنجم هجری نیز ادامه یافت.

مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌ بودند از: سامانیان، آل بویه و غزنویان. بیش‌تر محققان از دوران مورد نظر با نام عصر طلایی تمدن اسلامی یاد می‌کنند. در این دوره علوم مختلف رواج یافت و تعداد دانشمندان و آثار علمی این دوره، نسبت به تمام دوره‌های بعدی بی‌نظیر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیکتاتوری و توسعه سرمایه داری در ایران

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 106229 - 103/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: فرد هالیدی, فضل الله نیک آیین, جامعه شناسی ایران, تاریخ سیاسی ایران, سرمایه داری در ایران, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب دیکتاتوری و توسعه سرمایه داری در ایران