دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دیپلماسی عمومی نوین ؛ کاربرد قدرت نرم در روابط بین الملل

دیپلماسی عمومی نوین 

نويسنده:  ژان میلسن
مترجم : رضا کلهر,محسن روحانی
ناشر: دانشگاه امام صادق (ع)
زبان كتاب: فارسی
تعداد صفحه: 364
اندازه كتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

کاربرد قدرت نرم در روابط بین الملل

چنانکه «هنری کسینجر» در «دیپلماسی آمریکا در قرن ۲۱» اظهار داشته، محورهای اصلی «سیاست خارجی» بازیگران بین‌المللی در فردای جنگ سرد به شدت دستخوش تغییر و تحول شده و این مهم در کلیه عرصه‌ها ـ و از آنجمله دیپلماسی ـ نمود بارز دارد. به همین دلیل است که الگو‌های سیاست خارجی مورد بازنگری قرار گرفته و شاهد اصلاح مبادی، قواعد و حتی نهادهای متولی اجرای سیاست‌ها می‌باشیم .

تحول مذکور اگر چه بازیگرانی چون ایالات متحده آمریکا را به شدت تحت تأثیر قرار داده است، اما نمی‌توان ادعای انحصار تأثیرات آن را در همین حد و اندازه داشت. شاید تعبیر «زبیگنیو برژینسکی»  در ارتباط با وضعیت امنیت بین‌الملل و موقعیت بازیگران مختلف در آن درخور توجه باشد، آنجا که از آمریکا به عنوان «جامعه‌ای» یاد می‌کند که می‌تواند «جهان را تغییر دهد»، حال آن که بنابه دلایل و شرایط خاص این بازیگر، میزان تأثیرپذیری آن از سایر بازیگران نیز بسیار زیاد است.

وقوع رخداد 11 سپتامبر مباحث جدی را در باب دیپلماسی عمومی دامن زد که تا به امروز ادامه دارد. به گونه ای که نحوه مدیریت دیپلماسی عمومی به موضوعی حساس و جنجال برانگیز برای کلیه کشورها تبدیل شده است. اثر حاضر با رویکردی دو جانبه به بررسی و تحلیل مقوله مهم دیپلماسی عمومی پرداخته و در آن ضمن بیان مبادی و ضرورت های بحث، الگوهای متفاوت دیپلماسی عمومی نزد کشورهای کوچک و یا قدرت های بزرگ به بحث گذارده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات