كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دیوان مجذوبعلی شاه

دیوان مجذوبعلی شاه

نویسنده : محمد جعفر کبودرآهنگی همدانی
ناشر: کلاله خاور
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1331 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو ؛ عطف کتاب زدگی دارد

 

مروری بر کتاب 

اشعار عرفانی مولانا محمدجعفر قراگوزلو کبودراهنگی همدانی

من نگویم خدمت زاهد گزین یا می فروش      هرکه حالت خوش کند در خدمتش چالاک باش

محمد جعفر کبودرآهنگی همدانی (متوفی 1238هجری) مشهور به «مجذوبعلیشاه» از بزرگان طایفه "قراگوزلو" و از اقطاب سلسله نعمت اللهی است که از مراد خود،جناب«نورعلیشاه» اجازه ارشاد و دستگیری دریافت کرد.«زین العابدین شیروانی»(مستعلیشاه)صاحب سه اثر ارزشمند (بستان السیاحه،حدائق السیاحه،ریاض السیاحه) در طریقت مرید و جانشین ایشان بشمارمیرود.م

جذوب علیشاه از مریدان عارف مشهور صفی علیشاه اصفهانی بود که علاوه بر اشعار عرفانی، تالیفاتی دیگر نیز در علوم دینی دارد. اشعار مندرج در این کتاب همگی عرفانی است و دارای زبانی قوی و زیبا در بیان اندیشه های والای عرفانی است و شاعر و تجارب عمیق عرفانی خود را در قالب شعر خصوصاً غزل بیان می دارد.

تاثیر مجذوب از حافظ، سعدی و فردوسی بسیار است و عناصر بسیاری از تعالیم مولانا نیز در اشعار او دیده می شود.در ابتدای دیوان نیز مقدمه ای به قلم یکی از مریدان درباره زندگی و شخصیت وی نگاشته شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیوان مجذوبعلی شاه

  • 600,000ریال

برچسب ها: محمد جعفر کبودرآهنگی همدانی, محمدجعفر قراگوزلو, مجذوبعلی شاه, اشعار عرفانی, شعر عرفانی, تصوف, عرفان اسلامی, ادبیات تصوف, کتاب دیوان مجذوبعلی شاه