منو
سبد خرید

دیوان اشعار فروغ فرخزاد

دیوان اشعار فروغ فرخزاد
-11 %
دیوان اشعار فروغ فرخزاد
580,000 ریال
650,000 ریال
  • موجودی: موجود
  • مدل: 101431
  • وزن: 0.60kg
  • SKU: 2330

دیوان اشعار فروغ فرخزاد

نویسنده: فروغ فرخ زاد - بهروز جلالی
ناشر: مروارید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 456
اندازه کتاب: رقعی زرکوب - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 11

 

مروری بر کتاب

« من همیشه به آخرین شعرم بیشتر از هر شعر دیگرم اعتقاد پیدا می کنم . دوره این اعتقاد هم خیلی کو تاه است ... فکر می کنم که از آخرین قسمت شعر " تولدی دیگر " می شود شروع کرد، یک جور شروع فکری ... من حس می کنم که از " پری غمگینی که..." می توانم آغازی بسازم....

فروغ‌الزمان فرخزاد شاعر معاصر ایرانی است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه‌های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر تصادف اتومبیل درگذشت.فروغ با مجموعه‌های «اسیر» ، «دیوار» و «عصیان» در قالب شعر نیمایی کار خود را آغاز کرد. سپس آشنایی با ابراهیم گلستان نویسنده و فیلمساز سرشناس ایرانی و همکاری با او ، موجب تحول فکری و ادبی در فروغ شد. وی در بازگشت دوباره به شعر ، با انتشار مجموعه «تولدی دیگر» تحسین گسترده‌ای را برانگیخت ، سپس مجموعه «ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد» را منتشر کرد تا جایگاه خود را در شعر معاصر ایران به عنوان شاعری بزرگ تثبیت نماید.

بعد از نیما یوشیج ٬ فروغ در کنار احمد شاملو ، مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهری از پیشگامان شعر معاصر فارسی است. نمونه‌های برجسته و اوج شعر نوی فارسی در آثار فروغ و شاملو پدیدار گردید.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب