منو
سبد خرید

دیوار

دیوار
موجود نمی باشد
دیوار
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 91933 - 116/3
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 75
0 ریال

دیوار

نویسنده: ژان پل سارتر
مترجم: داریوش سیاسی
ناشر: صفی علیشاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 290
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ : 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

مجموعه دیوار را ژان پل سارتر در سال 1939 به طبع رساند ، می باشد. شخصیت های اصلی در این پنج داستان افرادی هیچ انگار و پوچ گرا میباشند ، که هرکدام می خواهند به نحوی خود را از این پوچی برهانند ، اما بر اثر وقوع حوادثی بر این خواسته دست نمی یابند.

اما در مورد داستان دیوار ، شخصیت اصلی داستان ، پابلو به همراه دو تن دیگر به نامهای توم و ژان دستگیر و به زندانی تاریک و سرد منتقل می گردند ، در ساعات پایانی روز حکم اعدام این سه نفر ابلاغ می شود ، اما آنچه از همان ابتدا نظر خواننده را به خود جلب می نمایید تفاوت واکنش یا reaction پابلو نسبت به دو تن دیگر در رابطه با مسئله اعدامشان می باشد. آن دو تن بسیار مشوش و بیتابند اما پابلو بر خلاف آنها بی تفاوت و آرام می نماید و حتی از بی قراری آنها خشمگین می گردد. آنچه در حقیقت موجبات این تفاوت را پدید می آورد ، اختلاف در طرز نگرش پابلو و آن دو دیگر است .

توم و ژان دو انسان معمولی و هدفمند و پر آرزویند اما پابلو یک انسان پوچگراست . هر قدر به ساعات پایانی زندگیشان نزدیک می شوند پابلو بی تفاوت تر و توم و ژان پریشانتر می گردند. پابلو گرچه از حیث فیزیک بدنی به مانند آنها در بحران می باشد اما از نظر فکری در تضاد کامل با آنهاست ، پابلو هر قدر به مرگ نزدیک می شود به علائقش بی علاقه می گردد...

ما را در اتاق دنگال سفیدی هل دادند . چشمهایم را روشنایی زده بود و به هم می خورد . بعد یک میز و چهار نفر را پشت آن دیدم . اینها غیرنظامی بودند و کاغذهایی را وارسی می کردند .زندانیان دیگر را در ته اتاق جمع کرده بودند و ما بایستی تمام طول اتاق را طی کنیم تا به آنها ملحق شویم . بسیاری از آنها که جلو من بودند و بور بودند و کله گرد داشتند و شبیه یکدیگر بودند ، حدس زدم که فرانسوی باشند .آنکه کوچکتر بود ، هی شلوارش را بالا می کشید ، عصبانی بود .


فهرست 

دیوار
اتاق
اروسترات
مودت
کودکی یک پیشوا

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.