کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
دین و دولت در ایران ؛ نقش علما در دوره ی قاجار

دین و دولت در ایران

نویسنده: حامد الگار
مترجم: ابوالقاسم سری
ناشر: توس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 455
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

نقش علما در دوره ی قاجار

کتاب در اصل، رساله دکترای پروفسور حامد الگار است. حامد الگار یکی از بزرگ‌ترین اسلام شناسان معاصر است که چند اثر از او به فارسی برگردانده شده است. او در این کتاب، به شیوه‌ای تاریخی، بسط و سازمان‌دهی قدرت نقش آفرینیِ علمای تشیع در امورات سیاسی و اجتماعی را بررسی می‌کند.

استفاده او از منابع بسیار به بیش از شش زبان و تسلط او بر فارسی و عربی، موجب شده است تا اثر او، از طراوت و درخشش فراوانی برخوردار باشد. مهم‌ترین نکته‌ای که بازخوانی او از نقش علما در دوران قاجار، برای امروز ما دارد، شناختن جایگاه عمیق و درخور توجه عالمان دینی و به صورتی کلی‌تر «دین» در رویدادهای تاریخی ایران است. او به عنوان یک ناظر بیرونی تلاش نموده است تا علاوه بر مشاهده اقدامات صادقانه و درست علما، اشتباهات آنها را نیز نشان دهد.

پرفسور حامد الگار، بی گمان یکی از بزرگترین اسلام شناسان روزگار کنونی است. چیرگی کامل بر دو زبان پارسی و عربی( که شرط لازم و کافی برای پژوهش در فرهنگ اسلامی است و انبوهی از پژوهشگران باختر آن را فاقدند)، اورا به پایگاهی بس والا در این پهنه برآورده است. او در نگارش کتاب «دین و دولت» بر انبوهی از اسناد و مدارک و آثار و کتاب های دست اول متکی بوده است و از این روست که در سراسر جهان از این کتاب همچون اثری بی مانند در روزگار اخیر استقبال شده است و همگی از مخالف و موافق آن را با عباراتی شکوهمند ستوده اند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دین و دولت در ایران ؛ نقش علما در دوره ی قاجار

  • ناشر: توس
  • کد کتاب: 76998 - 116/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حامد الگار, ابوالقاسم سری, تاریخ اجتماعی قاجار, دین و حکومت, روحانیت شیعه, قاجار, جامعه شناسی ایران, تاریخ سیاسی قاجار, کتاب دین و دولت در ایران