كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دیروزهای ما

دیروزهای ما

نویسنده: ناتالیا گینز بورگ
مترجم: منوچهر افسری
ناشر: کتاب زمان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 268
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو ؛ چند صفحه ی آخر کتاب تاخوردگی دارد


مروری بر کتاب

داستان در ابتدا درون یک خانواده‌ی مادر مرده شروع می‌شود. تمرکز ماجراها بر روی پدر است که با مرگ پدر، برادر بزرگتر مرکز اصلی همه‌ی اتفاقات شده و این روند به تدریج روی اعضای خانواده پخش می‌شود.

در آخر همه چیز متوجه کوچک‌ترین خواهر می‌شود و اتفاقات زندگی اوست که نیمه‌ی پایانی کتاب را می‌سازد. داستان از کمی قبل از جنگ جهانی دوم در ایتالیا شروع می‌شود و پدر که مخالف سرسخت فاشیسم است از کارش کناره گرفته و پنهانی مشغول نوشتن کتابی رسوا کننده علیه فاشیسم است. باقی قضایای کتاب نیز در گیر و دارِ همین قضایای سیاسی می‌گذرد تا به پایان جنگ و سقوط فاشیسم می‌رسد.

این کتاب را جزو ادبیات نئورئالیستی ایتالیا دسته بندی می‌کنند. این سبک از همان سال‌های جنگ جهانی دوم ابتدا در سینما ظهور کرد و به ادبیات کشیده شد و حدود یک دهه در اوج بود. نویسندگان نئورئالیست معمولن داستان‌های شسته رفته و از پیش تعیین شده را کنار می‌گذارند و یا حداکثر سراغ طرح یک موقعیت دراماتیک می‌روند. به نظرم این رمان هم مثل خیلی از رمان‌های خوبِ دیگر ادبیات ایتالیا، بین آثار دیگر گم شده و کمتر دیده شده است

 آنا با شنیدن صداهای خنده های او کم کم همه چیز را به یاد آورد،باغ و دیوارهای پوشیده از برگ پاپیتال همسایه رو به رو،فرانسه،رادوی و ... و بوته های ساحل و رودخانه همه مانند ورزش نسیمی به قلبش بازگشتند. ناتالیا گینزبورگ از نویسندگان شاخص ایتالیای قرن بیستم است.وی با چزاره پاوزه و ایتالو همدوره ادبی بود و نثری ساده و صریح از ویژگی های اوست.در رمان دیروزهای ما نویسنده از زبانی زن جوان،خواننده را با خود همراه میکند تا دریچه ای بگشاید به زندگی پر حادثه ایتالیای روزگار خویش

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیروزهای ما

  • 400,000ریال

برچسب ها: ناتالیا گینز بورگ, منوچهر افسری, داستان های کلاسیک, داستان های ایتالیایی, کتاب دیروزهای ما