کتاب دیداری با اهل قلم ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مقالات،نقد،زندگینامه انتشارات دانشگاه مشهد

دیداری با اهل قلم 

نويسنده: غلامحسین یوسفی
ناشر: دانشگاه فردوسي مشهد
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 955
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1358 1357 - دوره چاپ: 2 ~ 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

درباره بيست كتاب نثر فارسی

این کتاب به طرزی محققانه به تاریخ ادبیات ایران زمین در عرصه ی نثر،به خصوص در دوره های متاخر می پردازد.افسانه هایی چون امیرارسلان نامدار،سفرنامه هایی چون ابوطالب خان،صلای بیداری در افکار طالبوف،عشق وطن در عصر مشروطه،آثار دخو یا علامه دهخدا، و داستان نویسان معاصر چون جمال زاده و هدایت گوشه هایی است از این کتاب که به قلم مرحوم یوسفی به رشته تحریر درآمده است.

در جلد دوم كم كم به طليعه نثر فارسي معاصر نزديك شده ايم. برخي از كتاب هاي اين دوره كه در اينجا مطرح شده جزء ادبيات انتقادي مقارن عصر مشروطيت است و مربوط است به اوضاع احوال آن روزگار، اين گونه آثار صفات مشتركي دارند كه مهمترين آنها عبارت است از:

شكايت از ظلم و فساد و عقب ماندگي، آرزوي عدالت و آزادي و اصلاحات و پيشرفت، توجه به كشورهاي مترقي، انتقاد از مداخلات و مطامع دولت هاي استعماي خارجي در ايران، سوء استفاده استعمارگران از مردم شرق، ترويج فساد، نفاق افكني ميان مسلمانان به سود خويش، نفرت وطن خواهان از عوامل آشكار و پنهان بيگانگان در كشور و بسياري مطالب ديگر.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیداری با اهل قلم ؛ دو جلدی

  • 1,100,000ریال

برچسب ها: غلامحسین یوسفی, ادبیات فارسی, نقد ادبی, مقالات فارسی, تاریخ ادبیات ایران, نویسندگان ایرانی, کتاب های نایاب, کتاب دیداری با اهل قلم