منو
سبد خرید

دیبای خسروانی ؛ کوتاه شده تاریخ بیهقی

دیبای خسروانی ؛ کوتاه شده تاریخ بیهقی
-25 %
دیبای خسروانی ؛ کوتاه شده تاریخ بیهقی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 148530 - 65/4
  • وزن: 0.30kg
600,000 ریال
800,000 ریال

دیبای خسروانی

نویسنده: محمد بن حسین بیهقی
به کوشش : محمدجعفر یاحقی , مهدی سیدی

ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 270
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 7

کیفیت : نو ؛ با سلفون جلد شده
 

مروری بر کتاب

کوتاه شده تاریخ بیهقی

« تاریخ بیهقی » ثمره ی عالی و بی مانند یک دوره ی طلائی در تاریخ ادبیات این مرز و بوم است. بیهقی با تاکید بر مشاهده و مقید ماندن به دیدگاه راویان و ثبت جزئیات صحنه ها و نقل نامه ها و گفت و گوهای افراد درگیر در ماجرا ، روایتی مستند و داستانی باورکردنی به دست می دهد. او با افسانه پردازی و خیالبافی میانه ی خوبی ندارد . عظمت کار او قالب تنگ تاریخ را شکست و تاریخ او را به قلمرو « ادبیات » و « رمان » وارد کرد.

ابوالفضل محمد بن حسین بیهقی مورخ و نویسنده معروف ایرانی در دربار غزنوی است. شهرت او بیشتر به خاطر نگارش کتاب معروف به تاریخ بیهقی است که مهمترین منبع تاریخی در مورد دوران غزنوی است. او اوائل عمر را در نیشابور به تحصیل دانش اشتغال داشت، سپس به سمت دبیری وارد دیوان محمود غزنوی و حکمرانان بعد از او شد و در سال ۴۱۸ ه. ش. پس از درگذشت استادش بونصر مشکان به سمت دبیر دیوان شاهی برگزیده شد.در روزگار عبدالرشید غزنوی، هفتمین امیر غزنوی، بیهقی به بالاترین مقام در دیوان، صاحب دیوان رسالت رسید. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات