كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دیباچه ای بر نظریه انحطاط ایران

دیباچه ای بر نظریه انحطاط ایران

نویسنده: سیدجواد طباطبایی
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 558
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1385 ~ 1380 - دوره چاپ: 5 ~ 1

 

مروری بر کتاب

تاملی درباره ایران 

نظریه ی انحطاط ایران، نه به این گونه که طباطبایی تعریف کرده، به گونه ای مبهم اما، پیش از این هم در آثار برخی از محققین تاریخ ما کم و بیش آمده است. طباطبایی اما با اشاره به بسیاری ماخذ و منابع، گاه گمنام و مهجور، بصورتی کاملا قانع کننده این نظریه را توضیح می دهد و تفسیر می کند؛ سقوط آرام تاریخی سرزمین ایران که از قرن های هفتم و هشتم هجری آغاز و در دوران صفویه کامل می شود و سپس بصورتی بیمارگونه در دوره ی قاجار، ادامه می یابد تا به روزگار ما می رسد. این کتاب برای نسل معاصر ایران یک ضرورت است، به ویژه برای آنها که در این سال ها با عشق و کمی تعصب، و اغلب احساساتی، به گذشته ی تاریخی مان می اندیشند.

این دفتر نخستین جلد از پژوهش های من درباره وجوهی از تاریخ دوران «جدید»ایران است. این دفترها را از این حیث با عنوان کلی «تاملی درباره ایران» عرضه میکنم که دفترهای پنجگانه آن، چنان که خواهد آمد، «تاریخ» در معنای رایج آن نیست، بلکه، به گونه ای که از ابوالفضل بیهقی خواهم آورد، البته چنان که من سخن این بو فضل را میتوانم فهمید، کوششی برای تدوین نوعی «تاریخ پایه ای» است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیباچه ای بر نظریه انحطاط ایران

  • ناشر: نگاه معاصر
  • کد کتاب: 94792 - 103/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سیدجواد طباطبایی, تاریخ اجتماعی ایران, جامعه شناسی ایران, تاریخ سیاسی ایران, تاملی درباره ایران, کتاب دیباچه ای بر نظریه انحطاط ایران