كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
دیباچه ای بر رهبری

 دیباچه ای بر رهبری

نويسنده: ناصرالدین صاحب الزمانی
ناشر: عطائی
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 600
اندازه كتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

نیاز به پیروی انگیزه ی قهرمان پرستی" در برابر نیاز به قدرت که در بسیاری از مردم موجب می شود که آنان قهرمانی بجویند، و بعد در همبستگی خود با او ، تا مرحله ی اتحاد و فنای در او ، بخاطر بقای با او، پیش روند، ضمنا نیاز دیگری در بشر برای تمکین ، اطاعت ، تسلیم ، تبعیت ، پیروی و تقلید گله وار ، وجود دارد. این نیاز نیز بشر را، بسوی قهرمان جوئی، یا قهرمان سازی ، سوق می دهد.

نیاز به تسلیم و اطاعت و تمکین را ، شاید به نیکوترین وجهی بتوان ، در رابطه ی فرزند و پدر و مادر مطالعه کرد. هنگام بحث از عطش قدرت ، یاد آور شدیم که نخستین احساس اجتماعی کودک ، زبونی و نیاز به اتکاء و کمک دیگران است. کودک در عین رنج از زبونی ، اندک اندک فرا می گیرد که از وضع خود، ضمنا در موارد مختلف ، لذت ببرد. او را نوازشش کنند. در آغوشش بگیرند، بازیش بدهند، زحمتش را بکشند، آب به دهانش بگذارند و مانند آن .

با رشد روز افزون ، همچنین نیز کودک بزیان های " اتکاء" و " عدم استقلال" آشناتر می شود. و بسیار زود ، با " لذت آزادی " و " استقلال" آشنا می گردد. اینک، زمان آشنایی با یک کشمکش بزرگ که سرنوشت هر نونهال انسانی است ، فرا می رسد: کشمکش و تنازع میان " میل به تمکین " با تمام پناه ایمنی بخش و محدودیت های ناگوارش و "شوق آزادی" با تمام مزایای کام بخش و مسئولیت های پر دردسرش! شیوه ای را که انسان ، در حل این کشمکش و ایجاد هماهنگی میان گرایش و گریز خود، در محور این " دو قطب متضاد " انتخاب می کند ، ضمنا کیفیت قهرمان دوستی و زمینه ی اطاعت و تمکین قلبی وی را ، نسبت به یک رهبر، مشخص می سازد. میل به تسلیم و اطاعت کورکورانه را تا حد جنون و بیماری، در بشر ، در روانشناسی امروز، بنام " مازوخیسم " خود آزاری و خود شکنی می شناسیم.

فهرست

مسئله اي بنام رهبري
رهبري و مهندسي انساني
رهبري در آينه تاريخ 
شناخت رهبري 
و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیباچه ای بر رهبری

  • ناشر: عطائی
  • کد کتاب: 93741 - 85/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ناصرالدین صاحب الزمانی, رهبری, روانشناسی اجتماعی, مدیریت, روانشناسی تحلیلی, روانشناسی مدیریت, کتاب های نایاب, کتاب دیباچه ای بر رهبری