كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دیانت زرتشت در مقام مقایسه با سایر ادیان

دیانت زرتشت

نویسنده: حسام نقبائی
ناشر: عالی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

در مقام مقایسه با سایر ادیان

بسیاری از آداب و رسوم امروز ما زائیده افکار عالیه زردشت پیغمبر ایرانی است  همین عقاید بود که اساس تمدن عظیمی را در در ایران پی ریزی نموده و وحدت و مرکزیت و قدرتی بوجود آورد که در سایه آن قرنها این ملت توانست جهانی را بخود متوجه سازد.ولی متاسفانه از عقاید اصلیه این دیانت و تاریخ پیغمیران اطلاع زیادی در دت نیست و کسی نیز در پی تفحص و تحقیق برمیاید و البته این امر علل و عوامل زیادی دارد که بعضی از آنها در این رسالع بیان شده است.کتاب دیانت زرتشت در مقایسه با سایر ادیان در سال هزار و سیصد و چهل و چهار توسط  انتشارات عالیفکر  به تالیف حسام نقبائی.

تاریخ حقیقی زردشت بر ما مجهول است زیرا او یک قهرمان افسانه یی در داستانهای مذهبی معرفی گردیده بحدی که بعضی در وجود او شک و تردید نموده اند و چون این دیانت دستخوش تهاجمات زیادب گردیده کتاب .معارف و تاریخ حود را از دست داده و تحت نفوذ آداب و عقابد ملل دیگر واقع شده است.

دیانت زرتشتی از ادیان کهن ایرانی است که دراین سرزمین به وجود آمده، نشو و نما پیدا کرده، قرن های متمادی میلیون ها نفر را تحت نفوذ عوامل روحانی و مبانی و تعالیم خاص خود داشته، در طول تاریخ نشیب و فرازها یافته، و سرانجام با غلبه اسلام بر ایران از شوکت و نفوذ افتاده است.

این دیانت که امروزه فقط گروه معدودی در ایران و هند شعائر آن را پاسداری می نمایند از چند جهت قابل مطالعه و تحقیق است.
اول آنکه در ایران به دنیا آمده، قرن ها دیانت رسمی کشور ما بوده و طبعاً برای دست یافتن به تاریخ تمدن و سرگذشت اجتماعی ملت ایران از آغاز تا به امروز مطالعه آن در زمان ها و قرن های مختلف لازم و ضروری است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیانت زرتشت در مقام مقایسه با سایر ادیان

  • ناشر: عالی
  • کد کتاب: 92270 - 103/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حسام نقبائی, ادیان ایرانی, زرتشت, فلسفه زرتشت, عرفان زرتشتی, عرفان خسروانی, کتاب دیانت زرتشت