كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دیالکتیک یا سیر جدالی و جامعه شناسی

دیالکتیک یا سیر جدالی و جامعه شناسی 

نویسنده: ژرژ گورویچ
مترجم: حسن حبیبی
ناشر: شرکت سهامی انتشار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 370
اندازه کتاب: وزیری لب برگشته - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ : 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

انقلابی که در روش شناسی علوم، به ویژه روش شناسی علوم انسانی شاهد آنیم، استعمال اصطلاحات مربوط بدانها را به غایت خطرناک ساخته است.دیالک تیک (سیر جدالی) و آمپیریسم(تجربه گرایی) از جمله اصطلاحات مذکورند.

این دو اصطلاح تاکنون این چننی اعتبار عامی نیافته بودند و هرگز چون زمان ما برای پنهان ساختن موضع گیری های جزمی آگاهانه یا ناآگاهانه بکار نمی رفتند.این کتاب در بند آن است که نشان دهد، هنگامی می توان جامعه شناسی را غیر جزمی وهم علمی کرد که بتوان دیالکتیک و امپیریسم را متحد ساخت...

به نظر هگل دیالکتیک، فرایندی است که پیوسته سیر تکاملی داشته است.از این رو تلاش نموده است نظریه دیالکتیک را با بررسی تاریخ تحول تفکر انسان نشان دهد.هگل(همچون افلاطون در محاورات خود)فیلسوفان گذشته را به محاوره با یکدیگر فرا می خواند.

او افلاطون را به محاوره با دکارت، اسپینوزا را به سخن گفتن با کانت و فیخته را به دیالوگ با شلینگ فرا می خواند تا به نحو انضمامی نحوه رسیدن عقل به مراحل خودآگاهی را نشان دهد و از این میان راهی به سوی حقیقت فیلسوف و عالم علم کلام فرانسوی.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دیالکتیک یا سیر جدالی و جامعه شناسی

  • 300,000ریال

برچسب ها: ژرژ گورویچ, حسن حبیبی, مارکسیسم, جامعه شناسی سیاسی, دیالکتیک, فلسفه اجتماعی, کتاب دیالکتیک یا سیر جدالی و جامعه شناسی