دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دکتر ژیواگو ؛ سلفون

دکتر ژیواگو

نویسنده: بوریس پاسترناک
مترجم: علی محیط
ناشر: ساحل
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1371 ~ 1369 - دوره چاپ: 11 ~ 7

 

مروری بر کتاب 

رمان دکتر ژیواگو حماسی که به تأثیرات انقلاب روسیه و عواقب آن بر خانواده ای بورژوا و ثروتمند می پردازد، تا سال 1987 در اتحاد جماهیر شوروی اجازه ی چاپ نداشت. یکی از نتایج انتشار رمان دکتر ژیواگو در کشورهای غربی، طرد شدن همه جانبه  بوریس پاسترناک توسط مقامات شوروی بود.  زمانی که پاسترناک در سال 1958 برنده ی جایزه ی نوبل ادبیات شد، به اجبار، از پذیرفتن آن امتناع کرد. گرچه کتاب، خیلی زود به یکی از پرفروش ترین آثار داستانی در سراسر دنیا تبدیل گردید.

دکتر یوری ژیواگو، من دیگر خود نویسنده، شاعر، فیلسوف و پزشکی است که زندگی اش به واسطه ی جنگ و البته عشقش به لارا، همسر یک انقلابی، مختل شده است. سرشت ظریف و هنرمندانه ی ژیواگو، از او در برابر بی رحمی و خشونت بلشویک ها، انسانی بسیار آسیب پذیر ساخته است. اشعار این شخصیت به یاد ماندنی، جزء زیباترین قسمت های رمان دکتر ژیواگو جذاب و خاطره ساز است.

ظاهر داستان زندگی پزشکی شاعر به نام یوری ژیواگو است اما در واقع آینه‌ای از جامعه روسیه در نیمه اول قرن بیستم است. مصائبی که ژیواگو دچار آن می‌شود، درد و رنجی است که طبقه متوسط روسیه در دوران زمامداری استالین وپس از انقلاب اکتبر ۱۹۱۷ به آن مبتلا می‌گردد. استقبال شایانی که مردم جهان از اثر جاویدان بوریس پاسترناک یعنی کتاب دکتر ژیواگو نمودند این حقیقت را مسلم کرد که این نویسنده یکی از چهره های درخشان ادبیات قرن بیستم بشمار میرود. پاسترناک در سال 1890 در مسکو متولد شد.

جوایزی که این کتاب برنده شده است

برنده جایزه ادبی نوبل

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات