دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

دکتر فاستوس

دکتر فاستوس

نویسنده: کریستوفر مارلو
مترجم: لطفعلی صورتگر
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 88
اندازه کتاب: رقعی گالینگور - سال انتشار: 1340 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ فاقد فرمان

 

مروری بر کتاب

این نمایشنامه از سرگذشت دردناک دانشمندی به نام دکتر فاستوس سخن می‌گوید: فاستوس در حکمت و الهیات و منطق یگانه عصر خویش است، ولی از این برتری خشنود نیست؛ سر در پی سحر و جادوگری می‌گذارد و پشت پا به اعتقادات مذهبی پدران خود می‌زند و روح خود را به بهای بیست‌و‌چهار سال زندگی بی‌دغدغه و قدرت بی‌اندازه به شیطان می‌فروشد.فاستوس در این فرصت به کارهای شگرفی دست می‌زند که از توانایی آدمی بیرون است، ولی سرانجام زمان مقرر فرا می‌رسد و وجدان او دستخوش پشیمانی می‌شود.

این نمایشنامه شهوت مفرط آدمی را به تحصیل دانش و پایان کار کسانی که وجدان و عواطف و ایمان خویش را در آستانه علم قربانی می‌کنند، نشان می‌دهد و از پیروزی آزمندانی سخن می‌گوید که برای رسیدن به آرزوی خود از همه چیز می‌گذرند؛ ولی همین پیروزی، خود موجب سرنگونی آن‌ها می‌شود و دیری نمی‌گذرد که به روزگار سیاه می‌نشیند و به مرگی شوم و نکبت‌بار می‌میرد.

نمایشنامه هنرمندانه مارلو همیشه پسند خاطر جهانیان بوده است، خاصه امروز که دامنه دانش وسعتی دهشتناک یافته و زندگی بشر را مورد تهدید قرار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات