كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
پیروزی دل و گذشته

دو کتاب ؛ پیروزی دل و گذشته

نویسنده: نظام وفا
ناشر: صفی علیشاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 350
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1330 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

کتاب فوق شامل دو کتاب به نام های ؛ پیروزی دل و گذشته می باشد که شامل متن نوشته ها و داستان ها و حکایات و شعر های نویسنده می باشد. نظام وفا آرانی شاعر معاصر ایرانی بود. وی از جوانی به شعر سرودن پرداخت.

نظام وفا فرزند میرزا محمود در سال ۱۲۶۷ خورشیدی در آران و بیدگل به دنیا آمد. نظام وفا از شش سالگی به مکتب رفت و خواندن و نوشتن آموخت. پس از تحصیلات مقدماتی به تحصیل علوم ادبی زبان عربی پرداخت. وی چندی در سلک طلاب حوزه علمیه قم به تحصیل مشغول شد و مدتی نیز به تحصیل طب قدیم پرداخت. آنگاه به نجف رفت و مدت دو سال به تکمیل معلومات خود پرداخت و پس از بازگشت به ایران در تهران رحل اقامت افکند. و زبان فرانسه را در مدرسه آلیانس فرا گرفت.

در خلال این احوال، وارد فعالیت سیاسی گردید و هنگامی که مجلس شورای ملی به امر محمد علی شاه به توپ بسته شد، او در مدرسه سپهسالار همراه مجاهدین مشغول دفاع بود.مدتی نیز دستگیر و زندانی گردید. پس از آزادی دست از فعالیت‌های سیاسی کشید و به کار تدریس و تعلیم مشغول شد. و مدتی در وزارت فواید عامه و سپس در وزارت فلاحت به عنوان رییس بازرسی مشغول کار شد و تا مدیر کلی آن وزارتخانه ارتقاء یافت.

نظام وفا پس از کناره گیری از سیاست به تدریس پرداخت. او شاعری شوریده حال بود و رنج‌ها و مصائبی که متحمل شده بود در سروده‌هایش به خوبی مشهود است. نظام وفا از استادان نیما یوشیج بود و نیما بخشی از منظومه زیبای خود را به نام افسانه‏ را به وی تقدیم کرده‌است. معراج دل و حدیث دل از آثار نظام وفا به شمار می‏روند. نظام وفا در سال ۱۳۴۳ خورشیدی در تهران به درود حیات گفت.

نظام وفا اساسا شاعر غزل سراست . شعر وی گسیرا و ارامش بخش است و بزرگترین امتیازش زبان ساده و بی تکلف اوست که هیچ گونه اب و رنگ اضافی ندارد . وی در اشعارش قوعد شعر کلاسیک را دقیقا دعایت میکند . نثر وی شاعرانه و دلپذیر است

جوانیم و با همت و پاکدل
وطن خواه و سرسخت و بی باک دل

به ما مرگ بهتر از این زندگی است
که این زندگی نیست شرمندگی است

هنوز این دل خسته را جوشش است
نگردیده خاکستر این آتش است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

پیروزی دل و گذشته

  • ناشر: صفی علیشاه
  • کد کتاب: 93049 - 205/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: نظام وفا, داستان های کوتاه فارسی, نقد شعر, حکایات فارسی, کتاب دو کتاب ؛ پیروزی دل و گذشته