کتاب دو هفته در شهر بیگانه فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات گلبانگ

دو هفته در شهر بیگانه

نویسنده: ایروین شاو
مترجم: مهدی افشار
ناشر: گلبانگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 695
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

در سال 1960، "شاو" رمان جذاب "دو هفته در شهر بیگانه" را مینویسد. این رمان که به سال 1962 به کارگردانی "وینسنت مینه لی" و بازی "کرک داگلاس"، "سید چریس" و "ادوارد جی.رابینسون" به فیلم برگردانده شده است، حکایت "جک اندروز" ستاره سابق "هالیوود" است که اکنون در پاریس برای سازمان "ناتو" کار میکند و همسری پاریسی دارد.

او به دعوت "دلانی" دوست کارگردان خود به ایتالیا میرود تا او را در تهیه فیلمی یاری کند. ولی پس از وارد شدن به "رم" و اقامت در هتل، گرفتار کابوس و بی خوابی میشود و در ورطه بی خوابی، در معرض تهاجمات خاطرات گذشته قرار میگیرد. به همسران جدا شده خود میاندیشد و ...

"جک" چنین خواند: "یک آمریکایی از هر نقطه ای که شروع میکند، اعتقاد دارد که در روند حرکت خود میبایست از موفقیتی به موفقیت دیگر برسد. از دیدگاه یک هنرمند آمریکایی، حال هنرمند در هر رشته ای که میخواهد فعال باشد، طرز تفکر، همان طرز تفکر تاجر پیشه خوش بینی ست که بطور مداوم به توسعه اقتصادی و بهبود وضعیت مالی خود نظر دارد.

شکستهای جزئی، فراز و فرودهایی که در مسیر حرکت پیش میآید و سقوط از سطح تعیین شده که برای یک اروپایی، امری پذیرفته شده و قابل قبول میباشد، از سوی هنرمند آمریکایی به شدت نفی میشود و ابدا بعنوان تصویری عادی از جریان تولید، پذیرفته نمیشود.

برای یک هنرمند آمریکایی، ورود به هر فرو رفتگی، هرچند که سطحی و کم عمق باشد، سقوط در یک ورطه است؛ خطری علیه طبیعت او و هموطنان اوست که برایش گرامی میباشند. در آمریکا، واقعه روزمره ناکامی و عدم موفقیت، اعم از اینکه در زمینه های مادی یا غیر مادی، خصوصی یا عمومی باشد، غیر قابل قبول است.

ناکامی در امور غیر مادی نظیر نوول نویسی، یا اجرای نمایشنامه ای و کارگردانی فیلمی، حتی از سوی خود هنرمند بعنوان یک نگاه و خیانت به خویشتن تلقی میشود

...روز سرد ابری بی بادی بود و با فرا رسیدن شب بارش حتمی به نظر می رسید .
بر فراز آسمان پوشیده از ابر زمستانی فرودگاه غرش رعدآسای موتور هواپیماهای ناپیدا به گوش می رسید....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دو هفته در شهر بیگانه

  • ناشر: گلبانگ
  • کد کتاب: 101514 - 19/2
  • موجودی: در انبار
  • 380,000ریال

برچسب ها: ایروین شاو, مهدی افشار, داستان های پلیسی, داستان های امریکایی, کتاب دو هفته در شهر بیگانه