كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
دو مکتوب تاریخی در واکاوی اختلافات درونی بهاییان

دو مکتوب تاریخی در واکاوی اختلافات درونی بهاییان

نویسنده: لیلا چمن خواه
ناشر: نگاه معاصر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 188
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب ، به بررسی، بازخوانی و واکاوی دو سند تاریخی درباره اختلافات بهایی‌ها پرداخته است. این کتاب، در حقیقت سومین کتاب لیلا چمن‌خواه در پی تالیف و ترجمه دو کتاب‌ «بهاییت و رژیم پهلوی» و «انشعابات و ادعاهای رهبری در بابیت» در زمینه بهایی‌هاست.

دو متن حاضر روایت مستقیم و زنده ای اند از درگیری های ناقضین و ثابتین و در زمره اسناد دست اول امر بهائی به حساب می آیند.به گفته درست استاد محیط طباطبائی قریب 120 سال کشمکش بر سر ریاست بابیت میان فرزندان و فرزندزادگان میرزا بزرگ نوری پیروان این دو را نسبت به کوچکترین مسائل مربوط به خود حساس و بی قرار ساخته بود.

عین این قضیه در مورد فرزندان بهاء الله نیز اتفاق افتاد و هم تعداد زیادی از بهائیان و نزدیکان وی را درگیر کرد و هم به حیثیت امر بهائی لطمه وارد ساخت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

دو مکتوب تاریخی در واکاوی اختلافات درونی بهاییان

  • ناشر: صدای معاصر
  • کد کتاب: 108752 - 21/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: لیلا چمن خواه, بهایی, بهائیت, باب, بها, کتاب دو مکتوب تاریخی در واکاوی اختلافات درونی بهاییان